1. Ana Sayfa
 2. Telefon Haberleri
 3. Cep Dostu En Ucuz Android Telefon Realme C15 Çıktı! Herkes Alsın Diye!

Cep Dostu En Ucuz Android Telefon Realme C15 Çıktı! Herkes Alsın Diye!

2020-07-28_15-28-29

Realme C15 Android telefon bütçe dostu ve en ucuz telefon iddiası ile yola çıktı. Giriş ve orta segment arası bir ürün olarak satışa sunulan bu ürün, günlük kullanıma dair fazlasıyla yetecek özellikleri barındırıyor bünyesinde. Daha etkili ve daha yoğun bir dilde karşımıza çıkan bu cihaz için söyleyecek çok fazla sözümüz ve yorumumuz var. Batarya kapasitesi konusunda kullanıcılarını mutlu edecek gibi görünen Realme C15 için çok iddialı çıkışlar var diyebiliriz.

Realme markası tarafından ortaya çıkarılan bu ürün, Endonezya üzerindeki bir lansman etkinliği ile karşımıza çıkıyor. Hızlı şarj desteği konusunda daha büyük bir batarya ile gelen ürün, hem yeni teknoloji ile uyumlu hem de seviye olarak giriş ve orta seviye arası bir yapıda satışa sunuluyor. Çentikli tasarımla karşımıza çıkan bu ürün, son dönemlerde oldukça az gördüğümüz bir yapıda karşımıza çıkıyor. 6,5 inç ekrana sahip olan bu ürün HD+ çözünürlüğü ile ilerliyor ve LCD ekrana sahip olarak karşımıza çıkmaya devam ediyor. Media Tek tarafından Helio G35 işlemci ile kullanılacak olan ve bundan güç alacak olan cihaz, 4GB yapıya kadar Ram desteği sunarken 64 GB desteğe kadar da dahili depolama alanı sunuyor diyebiliriz.

Realme C15 nasıl bir tasarıma sahip?

Realme C15 Çıktı
Realme C15 Çıktı

Ürünle ilgili olarak 4 kamera yapısı var diyebiliriz. 13 mp ana kamera ve buna ek olarak 8 mp ultra genişlik açı, 2 mp makro ve 2 mp da genişlik sensörü ile ilerleyen 4 kameralı bir yapıda karşımıza çıkıyor bu ürün. 6.000 mAh batarya kapasitesi ile gelen ürün için de 18W şarj ile çok hızlı dolduruyor ve bu şarj pek çok kişiye 2 gün kadar yeterli gelebilir (Günlük kullanıma göre değişir tabi).

 • şlemci: MediaTek Helio G35
 • Rastgele erişimli hafıza: 3 GB / 4 GB
 • Depolama: 64 GB/128 GB
 • Ekran: 6,5 inç HD+ LCD
 • Arka Kamera: 13 MP + 8 MP + 2 MP + 2 MP
 • Fotoğraf Makineniz: 5 MP
 • Batarya: 6.000 mAh, 18W
 • İşletim Sistemi: Android 10

Özellikleri ile gelen ürünün fiyatı 949 TL olarak karşımıza çıkıyor. Bu fiyata ek olarak bir de vergiler var tabii. Onlarla birlikte çok az yükselme yaşanabilir. Ayrıca ürünün 3 farklı versiyonu bulunuyor. 3GB versiyon, 4Gb ram versiyon ve geniş depolama özelliklerine göre fiyatlarda revizeler olabiliyor.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

 1. cok az yükselme asldalaslflda 2000 tl den satışa sunulacak şaşırmayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir