1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. Capcom, Kâr Oranlarını Açıkladı!
Trendlerdeki Yazı

Capcom, Kâr Oranlarını Açıkladı!

Capcom, Kâr Oranlarını Açıkladı!

2019 mali yılına ait verilerini yayınlayan Capcom, Kâr Oranlarını Açıkladı! Firma her ne kadar düşüş yaşasa da açıkladığı kâr oranlarını açıkladı. 2020 yılında daha fazla kazanç elde edebileceğini düşünen firma kâr oranında da artış yaşayacaklarını düşünmektedir.

Firma her ne kadar düşüş yaşasa da yıl içerisinde kâr oranları artış gösterdi. Bu Kâr oranındaki artışın 2020 yılı içerisinde daha da artacağı firma tarafından tahmin edilmektedir.

Capcom, Kâr Oranlarını Açıkladı!

Japonya merkezli video oyunlarını geliştirme merkezi olan Capcom, 2019 yılına ait verileri açıkladı. Her ne kadar şirketin toplam geliri, bir önceki yıla oranla %18.4 azalarak 765 milyon dolar olurken kâr oranları rekor seviyelere ulaştı. Capcom, 2019 yılında toplamda 149.5 Milyon dolar Kâr elde ettiğini açıkladı.

Kar Oranları Açıklandı

Resident Evil 3 Kâr Oranına Dahil Değil!

Firmanın gelirlerindeki düşüşe rağmen Capcom’un yüksek başarı kazanan ürünlerinin rekorda payı olduğu belirtilmekte. Örneğin: Firma tarafından sunulan Monster Hunter World. Iceborne oyunu 5 milyonun üzerinde sipariş alırken, geçen yılın en önemli satış kalemi olmuştu. 2019 yılında yayınlanmış olmasına rağmen de Resident Evil 3 Kâr Oranına Dahil Değil! 

Resident Evil 3 Kâr Oranına Dahil Değil!

Hala devam eden COVİD-19 pandemisinin insanlar üzerinde yarattığı endişelere rağmen Capcom firmasının 2020 yılı için beklentileri biraz daha fazla gibi gözüküyor. Capcom 2020 yılını rekor yılı olarak görüyor. Ayrıca firmanın beklentisi 168,76 milyon dolarlık kar beklentisi olmuştur.

Diğer yandan ise Capcom, elinde bulundurduğu ve henüz piyasaya sürmediği oyunları oyunculara yeniden sunmayı planlamakta. Bu oyunları hangileri olacağı bilinmese de Capcom’un yüksek kalite standartlarıyla geliştireceği bir gerçektir. Şunu söylemeden geçmeyelim. Monster Hunter World, Devil May Cry 5 ve Resident Evil’in oyuncularıyla beraber yaşadığı başarı büyük rol oynamakta. Capcom firması: Street Fighter, Mega Man, Resident Evil, Devil May Cry, Onimusha, Dino Crisis, Dead Rising, Sengoku Basara, Monster Hunter, Breath of Fire ve Ace Attorney gibi video oyunu oyunlarıyla da tanınmaktadır.

Önerilen Yazı
Tokyo Game Show 2020 İptal Edildi!

Capcom firmasıyla ilgili sizin de söylemek istedikleriniz varsa eğer yorum kısmından bizlere belirtebilirsiniz. Eğer yukarıda bahsettiğimiz oyunlardan herhangi birini deneyimleme şansına sahip olduysanız yorum kısmından bizlere düşüncelerinizi ve sorularınızı bildirebilirsiniz. Biz de sizin sorularınızı cevaplamak için çaba göstereceğiz.

Yorum Yap

Yorum Yap