1. Ana Sayfa
  2. Telefon Haberleri
  3. Bu Parmak İzi Sensörü Hem Tam Ekran Hem De Dünyada İlk!

Bu Parmak İzi Sensörü Hem Tam Ekran Hem De Dünyada İlk!

2020-07-21_19-59-25

Parmak izi sensörü konusunda yeni bir çalışma yapılıyor ve özellikle Tianma markası Çin merkezli bir üretici olarak duruma çözüm üretiyor. Dünyanın ilk tam ekranlı parmak izi okuyucusu olan bu ürün, LCD ekranlarda da kullanılabilecek. Parmak izini ekranın her hangi bir yerine dokundurarak dahil olabilecek olan bu çalışmalar için aktif  çalışmaları inceleyebilirsiniz.

Akıllı telefon sektörü sürekli değişiyor ve işler bir yerden sonra her zaman daha fazlasını özellik olarak eklemek üzerine kurulu iken, teknoloji bilincinden olan herkes daha farklı bir şey üretmenin peşine düşmüş durumdalar. Dokunmatik sensör de bu konuda ön palana çıkıyor. Bildiğiniz telefon ekranına parmağınızı dokundurup cihazın açıldığını düşünün. yani ekstra sensör kullanmadan bu konuda bir çalışma olduğunu düşünün. Bu durum herkes için önemli oluyor işte.

Parmak izi sensörü konusunda firma üretime hazır!

Piyasaya sürülmüş olan akıllı telefonlarda bulunan parmak izi okuyucu özelliği, ekranın sadece bir bölümünde çalışıyor. Yani ekran kilidinizi açmak istediğinizde ya da korumalı bir uygulamaya erişmek istediğinizde, sadece o bölüm üzerinde parmağınızı okutuyorsunuz. Bu teknoloji ile bu sensörler kalkıyor ve bu sayede çok daha farklı bir yapıda ilerlemiş oluyorsunuz.

Çinli bir teknoloji üreticisi olan Tianma, dünyanın ilk tüm ekran parmak izi okuyucu sensörünü geliştirdiğini duyurdu. Bu teknoloji hayatımıza kısa bir süre içerisinde dahil olacak ve parçası haline gelecek gibi görülüyor. Çünkü dokunmatik sensörü bu yapı içerisinde kullanmak, hem değişken hem de uzun vadede ekranla ilgili güzel bir dokunuş sağlıyor.

Aslında bakacak olursak LCD ekranlar için de bu yapı çok kullanışlı olabilir. Monitörler ve diğer teknolojik LCD ekran yapıları içerisinde de bu çözümleri rahatlıkla kullanabiliriz gibi geliyor. Xiaomi ve Huawei gibi büyük markalar bu konuyla ilgili bir çalışma ürettiği için kişisel beklentiler adına da bize seçenek sağlıyor. Teknolojik modeller ve yapısal farklılıklar dahilinde kısa süre içerisinde gelişmesi ihtimal dahilinde olan bu teknoloji, dokunmatik sensör hatalarını da beraberinde getirebilir mi dersiniz?

İnovatif olan bu teknolojinin gerekliliği konusunda ne düşünüyorsunuz? En azından minimal ve yalınlık konusunda önemli bir artı sağlayabilir ama gereklilik konusunda tartışılan bir cevabı olduğu kesin.

Yorum Yap

Yorum Yap