1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Trollendiniz! BMW M3 ve M4 Hayranlarına Büyük Şaka Yaptı!

Trollendiniz! BMW M3 ve M4 Hayranlarına Büyük Şaka Yaptı!

2020-07-04_09-38-23

BMW M3 ve M4 severler için büyük sürpriz! Marka tarafından yapılan bir hayran trollemesi pek çok kişinin gündemine düştü. Geçtiğimiz günlerde 2021 model M3 ve M4 araçları için özel bir tanıtım görseli yayınlayan BMW, bu konuda arka planda önemli bir trol çalışması olduğunu gösterdi. Pek çok m3 hayranı Photoshop ile uygulamanın içeriğine baktılar ve fotoğrafta gördükleri karşısında şaşırdılar.

Otomobil severlerin özellikle sevdiği ve ilgilendiği BMW araçları arasında yer alan m3 ve m4 için tanıtım görselleri paylaşan BMW, bu alana dair de geniş bir çalışma ve çaba içerisine girdiğini gösteriyor. Tanıtım görsellerinin paylaşımının fazla olmasıyla gizem dolu olması da önemli bir detay içeriyordu. Çünkü şirket paylaştığı bu fotolarda fazlasıyla gizem içeriyordu. BMW hayranları da bu konuda ufaktan kızgın gibiydi ama bu tanıtım görsellerinin içerisindeki trolleme işlemi de gayet zekice düşünülmüştü. Çünkü bu tanıtım aslında bir trol girişimiydi!

2021 model olarak tanıtılan M3 ve M4 araçlar için geçtiğimiz günlerde kamuflajlı versiyonları tanıtıldı. Casus kameralara yakalanan bu tanıtımlar kamuflaj olayını fazla abartmış olacak ki araçlarla ilgili pek çok detay görünmüyordu. Paylaşılan görsellerde görülmeyen detaylar kullanıcıları ve meraklıları biraz kızdırmıştı. Detayların görünmemesi haliyle tepkiye neden oldu.

BMW M3 ve M4 tanıtım görseli!

"<Yoastmark

Görselden de anlaşılacağı gibi pek bir şey anlaşılmıyor aslında. Sadece ön ve arka fara dair detayların net olarak görüldüğü görselde yeni ve yüksek performanslı araçlara dair çok daha fazla bir duyuru ve durum üzerinden iletişim kuruyor diyebiliriz. Sergilenmeyen bütün detaylar için bazı hayranlar sinirlendi ve hemen bir photoshop uygulamaları ile durumu çözmeye çalıştı. En azından photoshop kullanmayı bilen uzmanlar bu durumu açığa kavuşturmak maksadıyla görüntüyü açmaya çalıştılar ve renkler açılınca bir mesajla karşılaştılar.

Görselin içerisinde yer alan ufak bir ibarede ‘iyi deneme’ ve buna ek olarak ‘hayır’ ibareleri yer alıyor. Bu ibarelere göre de ufak mesajların yer aldığı görsellerde herkes şaşırmış olabilir. Çünkü BMW bir şekilde kitlesine beklemeleri mesajını veriyor.

Bu da marka tarafından yapılan göndermeler ve trollemeler!

"<Yoastmark

Yukarıdaki fotoda yer alan detaylara göre uzmanlara prim vermeyi tercih etmeyen BMW, 2021 model M3 aracın arka tarafında ve sağ tarafta yer alan bölgeye iyi deneme yazarak herkesi trolledi. Hem de bu yazıyı açıkça görülecek şekilde yazmıştı. Photosop uzmanlarının dahi bu konuda yaptığı çalışmalar herkes için bir deneme ve beklenti yaratıyordu. Aslında temel olay ava giderken avlanmak oldu. BMW burada aslında otomobil hayranlarının sadece markanın isteği ile bütün detayları öğrenebileceğini gösteriyor. Bu durum pek çok hayranını güldürdü. Bakalım yeni detaylar ne zaman çıkacak?

Yorum Yap

Yorum Yap