1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri
  3. Bir Devir Başlamadan Bitti! Facebook Onun Da Fişini Çekti!

Bir Devir Başlamadan Bitti! Facebook Onun Da Fişini Çekti!

Vero-main

Facebook Hobbi uygulamasının fişini çekti. Son dönemin belki de en önemli uygulamalarından biri olan Pinterest benzeri olan Hobbi, özellikle marka bazlı çalışmalarında hep sınıfta kaldı. Facebook tarafından yaratılan bu uygulama için yine Facebook tarafından öldürüleceği açıklandı! Yani Facebook göz göre göre bir devri bitirmek istediğini söyledi (henüz net bir devir olmamasına rağmen).

ABD merkezli Facebook, malum dönemlerde hep skandalları ile gündeme gelen bir uygulama. Bu yüzden deneysel bir sosyal medya platformu moduyla ilerlemeye başlamıştı ve iOs platformlarında da kendine has bir yapıda ilerlemeye başlamıştı. Hobbi konusunda önemli bir ilerleme yaratan Facebook, Pinterest benzeri bir uygulama idi ve farklı bir deneyim amaçlıyordu. Lakin pazarlamasından mıdır ya da farklı bir deneyim sorunu mudur bilinmez, beklenen ilgiyi görmedi ve Facebook ekibi daha fazla uğraşmaya gerek yok diyerek o uygulamanın fişini çekmeyi onayladı!

Facebook Hobbi istatistik kurbanı oldu!

Kısa bir süre önce sosyal medya üzerinde organize edilen bu uygulama, App Store üzerinde yalnızca 7 bin indirmede kaldı. Haziran ve Mayıs aylarında bu uygulama oldukça sevilmişti. Facebook farkında oldukları bir husus ile bu konuyu gündeme getirmişti. Bu yüzden Hobbi yeterli deneyim sunmadı diyerek fişi çekiliyor. 10 Temmuz kapatılma tarihi olarak belirlendi ve geri sayım başladı! 

"Bir

Pinterest mantığının aslında ne kadar da sevilen bir mantık olduğunu hepimiz biliyoruz. Çünkü bir fotoğrafı ya da görseli incelerken alternatif görsellerin içerisinde boğulmak ve en azından hedefe doğru yol almak Pinterest için çok önemli. Minimal bir yapı içerisinde bu detayları koruyabilmek büyük bir mühendislik dehası doğrusu. Bu yüzden Hobbi konusunda bu sıkıntılar yine Facebook arayüzü tarzında bir ilerleme sağladığı için başarısız olmuş olma ihtimali çok yüksek!

Hobbi kullanıcıyı uzaklaştırdı!

"Bir

Facebook, son dönemlerde mobil ara yüzü üzerinde gayet iyi güncellemeler yaptı ve kişileri yine kendine çekmeyi başardı (az bir oran olsa da bu mümkün oldu). Lakin Hobbi ile ilgili olarak bu durum maalesef ki başarılmış görülmüyor. Çünkü uygulama kendi içinde detaylara ayrılıyor ve bu detaylar hepimizi mutlu edecek türden bir hizmet ve ihtiyaç barındırıyor. Bu yüzden yukarıdaki detayları da içerikte sununca, kaçınılmaz son gelmiş durumda.

 

Yorum Yap

Yorum Yap