1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Bill Gates, Çalışanların Tatil Yapmaması Gerektiğini Söylüyor!

Bill Gates, Çalışanların Tatil Yapmaması Gerektiğini Söylüyor!

2020-07-28_15-12-10

Microsoft kurucusu olan ve teknoloji konusunda adeta milyarder olan Bill Gates, dönem dönem bazı açıklamaları ile gündem oluyor. Bu açıklaması da yine aynı şekilde gündem olacak türden. Bill Gates, yaptığı açıklamada yeni teknoloji şirketlerinin ya da herhangi bir şirketin ilk kurulduğu yıllarda asla tatil yapmaması gerektiğini söylüyor.

Yeni dönemlerde hafta sonlarına ya da tatillere pek inanmadığını söyleyen Bill Gates, her zaman şuanki kadar zengin biri değildi. Varlıklı bir ailenin çocuğu idi ama kendi şirketini kurmayı kafasına koydu. Dünyanın en zengin iş adamları arasında yer alan Bill Gates, kendine has bir tarzda ve yapıda çalışmalarını sürdürüyor. Microsoft gibi büyük bir markayı kuran Bill Gates, bu süreçlerde önemli çalışmalar yaptığını da dile getiriyor. Bunları başarmak için hafta sonları dahil her gün çalıştığını dile getiren ünlü milyarder, şirketin ilk yıllarında hiç tatil yapmamış. Bunlar da bir fedakarlık olarak karşımıza çıkıyor haliyle. Detaylı ve etkili bir yapıda ön plana çıkarılacak olan bütün çalışmalar ve bölümler kendi içinde de bir denge ve yenilik yaratıyor diyebiliriz.

Bill Gates tatillere inanmıyor!

20 li yaşlardaki çalışma ahlakı hakkında bir açıklama yapan Gates, bazı dönemler hafta sonları dahi çalıştığını söyledi ve 30 lu yaşlara gelince de biraz daha rahatladığını dile getiriyor. Haliyle de fedakarlıkların onunla hala birlikte olduğunu dile getiriyor. İlk yıllarda çok büyük fedakarlıklar yaptığını dile getiren Gates, hala sert bir görüşle hareket ediyor diyebiliriz.

Şu sıralar insanlar çalışmayla ilgili bazı konularda detaylar veriyor. Örneğin bazı kişiler gereğinden fazla, sınırlarını aşan sürelerde çalışarak başarı elde edebileceğini düşünüyor. Bu noktada Gates, insanların aşırı sıkı çalışma fikrine kendini kaptırabildiğinin, bu sebeple bunu herkes için tavsiye etmediğinin de altını çiziyor. Julia Hartz ile olan sohbetinde yaptığı en büyük hatadan da bahseden Gates, en büyük hatasının Android’i kurmamak olduğunu söyledi. Ünlü iş insanı, Apple’ın iOS işletim sistemine bir rakip çıkarmamanın tam 400 milyar dolarlık bir hata olduğunu belirtti. Bu konuyla ilgili olarak en büyük pişmanlığından bahseden Gates, çalışma mantığına dair de genel bilgiler veriyor.

Yorum Yap

Yorum Yap