1. Ana Sayfa
  2. Dizi-Film Haberleri
  3. Bilim Kurgu Klasiği The Man Who Fell to Earth Dizi Oluyor

Bilim Kurgu Klasiği The Man Who Fell to Earth Dizi Oluyor

davey_b

David Bowie’nin başrollüğü üstlendiği kült eser The Man Who Fell to Earth televizyon dizisi oluyor.

The Man Who Fell to Earth

Yönetmen Nicolas Roeg‘in 1976 yılında çektiği The Man Who Fell to Earth, Alex Kurtzman yönetmenliğinde dizi serisine uyarlanacak. Star Trek: Discovery ve Star Trek: Lower Decks eserleri ile tanınan Kurtzman’ın uyarlaması, CBS All Access‘te yayınlanacak.

Kuraklık tehlikesi ile karşı karşıya kalmış gezegeni için su arayışına çıkan Thomas Jerome Newton‘un yolculuğuna tanık olacağımız eserin çıkış tarihi ise henüz kesin değil.

CBS TV Studios‘un geçtiğimiz gün Twitter üzerinde paylaştığı duyuru ile dizinin senaryosunu kısaca özetledi.

“İnsan evriminin önemli bir noktasında Dünya’ya gelen bir uzaylı, bizim geleceğimizi belirlemek için kendi geçmişi ile yüzleşmek zorunda kalacak.”

The Man Who Fell to Earth cover

David Bowie ve bilim kurgu hayranlarını birleştiren eserin ne zaman ekranlarda olacağı henüz kesin değil. Uyarlama hakkında birkaç demeç verildi.

“Dizi insan evriminin ilerleyişini, insan olmayı öğrenmek zorunda kalan bir uzaylının gözünden resmedecek. Bu uzaylı kendi türü için savaşsa bile…”

Kült bilim kurgu filmleri arasında yerini alan film, David Bowie’nin muazzam performansı ile ünlenmişti. İnsan olmayı sorgulayan yönüyle de, yönetmen Nicolas Roeg‘in olumlu tepkiler almasına neden olmuştu.

Filmin hayranları ise uyarlama hakkında endişeli. Kült yapımın kaliteli dokusunu kaybedeceğini düşünenler olsa da, David Bowie ile ölümsüzleşen yapımın televizyon uyarlaması merakla bekleniyor. Dizinin karakterlerine kimlerin hayat vereceği hakkında henüz bir duyuru yapılmadı. Alex Kurtzman’ın halihazırdaki Star Trek: Discovery projesi, Jenny Lumet‘in yazarlığı eşliğinde tam gaz devam ediyor.

Proje hakkındaki haberlere ulaşmak ve televizyon dünyasını yakından takip etmek için Dizi kategorimize göz atabilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap