1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Bilgisayarınızda Olması Gereken Popüler Antivirüs Programları

Bilgisayarınızda Olması Gereken Popüler Antivirüs Programları

Popüler Antivirüs Programları

İnternet günümüzde hayatımızın hemen hemen her alanına girmiş durumda. İnternet sayesinde işlerimizi yürütmek, faturalarımızı ödemek, ders çalışmak gibi pek çok işlem gerçekleştirebiliyoruz. Fakat internet ortamı sanıldığı kadar güvenli olmayabilir. Nereden geldiğini anlayamadığınız virüs isimli zararlı yazılımlar, bilgisayarınızdaki veya akıllı telefonunuzdaki kişisel bilgilerinizi hedef alabilirler. İnternetteki bu tür tehlikelerden korunmak için ise antivirüs denilen programlar geliştirilmiştir. Bu programların bir kısmı ücretli olabilirken bir kısmı ücretsiz olarak hizmet vermektedirler. Bilgisayarınızda Olması Gereken Popüler Antivirüs Programları konusunda sizlere bilgi vermek istiyoruz.

Bilgisayarınızda Olması Gereken Popüler Antivirüs Programları

Antivirüs programları zararlı ve tehlikeli yazılımları büyük ölçüde engelleyerek bilgisayarları korumaktadırlar. Virüslerle yapılan saldırı çeşitleri teknolojinin ilerlemesiyle her geçen gün artmaktadır. Bu nedenle bilgisayarınızda bulunan antivirüs programı eski ise tehlikelere karşı daha savunmasız olduğunuz anlamına gelir. Eğer bilgisayarınızda bir antivirüs programı yoksa mutlaka edinin ve bilgisayarınızda var olan antivirüs programını güncellemeyi unutmayın. İşte bilgisayarınızda olması gereken antivirüs programları.

Bitdefender

Bitdefender isimli antivirüs programı ücretsiz ve kullanıcı dostu bir programdır. Ücretsiz oluşu ve yüksek güvenlik sağlaması, onu en çok tercih edilen antivirüs programlarından biri yapıyor. Hafif sistemli olması dolayısıyl bilgisayarın performansını çok az ölçüde etkiler. Şifreleme, tarama, kimlik koruması gibi alanlarda oldukça başarılı bir program olduğunu söylenebilir.

Avast

En çok kullanılan antivürüs programları arasında ücretsiz ve gelişmiş özelliklere sahip olmasıyla Avast isimli antivirüs programı da yer alıyor. Bu programı diğerlerinden ayıran en önemli özelliklerinden biri oyun moduna sahip olmasıdır. Yani bilgisayarınızda oyun oynarken arka planda çalışmayı azaltarak bilgisayarın performansını yavaşlatmaz. Ayrıca Avast; e-posta denetleme, internet koruma, şifre yönetme ve daha birçok özellikler barındıran gelişmiş bir programdır.

Avira

Avira isimli antivürüs programı düşük boyutu ve bilgisayar sistemini yormayan bir yapısıyla en çok tercih edilenler arasında. Gelişmiş kişileştirme seçenekleri sayesinde kullanıcılarına büyük kolaylıklar sunmaktadır.

Kaspersky

Ücretli ve ücretsiz versiyonları bulunan Kaspersky, cihazınızı dış tehlikelere karşı koruyan bir diğer çok tercih edilen antivirüs programıdır. İçerisinde kimlik koruması, bilgi hırsızlığı, bankacılık güvenlikleri, internet filtreleme gibi alanlarda gelişmiş özellikler barındırmaktadır.

McAfee

McAfee isimli antivirüs programı genellikle çoğu bilgisayarda kurulmuş olarak gelir. Gelişmiş tarama özelliği ile cihazınızda ki tüm dosyaları tarayarak tehdit içeren dosyaları bulunca haber verir. Ayrıca bilgisayarınız çoğu güvenlik denetimini de belli aralıklarla yapar.

Önerilen Yazı
Apple, Google’a Rakip Oluyor! Apple, Arama Motoru Geliyor

 

Yorum Yap

Yorum Yap