1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Bayramda Yaşanan Kesintinin GSM Operatörlerine Faturası Ağır Olacak!

Bayramda Yaşanan Kesintinin GSM Operatörlerine Faturası Ağır Olacak!

telefon

Ramazan Bayramı‘nın birinci günü, ikinci günü ve üçüncü günü GSM operatörlerinin tamamında ses iletişiminde kesintiler yaşandı. Yaşanan bu kesintiler de yetkililerin gözünden kaçmadı. Alınan bilgilere göre Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, söz konusu kesinti ile ilgili olarak ülkemizdeki 3 GSM operatörü ile ilgili de soruşturma başlatmış durumda. İstanbul’da yaşanan deprem sonrası ceza alan 3 operatöre de yeni cezalar kapıda. Detaylar yazımızda.

Koronavirüs salgını sonucunda evde kaldığımız bu günlerde, işlerimizin, eğitimimizin, sosyalleşmemizin evde ve sosyal medya ile olduğu gibi bayramlaşmalarımız da evlerden oldu. Bayramlaşmak için bayram boyunca mobil cihazlarımıza başvurduğumuz zaman aradığımız kişiye ulaşamadık, sms atamadık, internete bağlanamadık. Bunun sebebi bayram boyunca GSM operatörlerinde yaşanan yoğunluktu.

Önerilen Yazı
En Başarılı Kameraya Sahip Telefonlar

Yaşanılan bu yoğunluk, ülkece haberleşme sektörünün çökmesi anlamına geliyordu. Bu çökmeyi hiçbir GSM operatörü üstüne almamıştı. Üç GSM operatörü de birbirini suçluyordu.

Üç operatör de hatasını kabul etmeyip diğer operatörleri suçlayınca, bununla ilgili olarak, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı da sessiz kalmadı.

Bir gazetede yer alan habere göre GSM sektörü ile içli dışlı olan bir kaynak, 3 GSM operatöründen yalnızca birinin çöktüğünü, diğer operatörlerin de yalnızca şebeke içi ya da kurumsal hatlarla hizmet verebildiğini söyledi. Bu şirketler arasında yalan söyleyen şirketi bulmak gerekliydi. Yalan söyleyen operatörün bulunması için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın yapacağı araştırmanın tamamlanması bekleniyor.

Peki sizce hangi operatör çöktü? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap