1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Bayramda Sokağa Çıkma Kısıtlaması Olacak Mı? Net Bilgiler Geldi

Bayramda Sokağa Çıkma Kısıtlaması Olacak Mı? Net Bilgiler Geldi

kisitlama1

Ülkemizin de içerisinde bulunduğu salgın döneminde zor günler geçirirken, diğer yandan da doyasıya bayram havasına giremedik. Ramazan bayramını da evimizde geçirdiğimiz için yakınlarımızla temas kuramadık ve bayram kutlamalarına gidemedik. Bu durumu üzüntüyle karşılayan insanlarımız doğal olarak Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı diye merak ediyor. Bu konu hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da açıklama yapıldı. Bakalım bayramda sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı? İşte detaylar.

Bayramda Sokağa Çıkma Kısıtlaması Olacak Mı?

Hatırlayacağınız üzere geçen Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma kısıtlaması kararı alınmış, 81 ilde sokağa çıkma durumu kısıtlanmıştı. Bu süreçte bayram ziyaretleri yapılmadığı gibi, Kurban Bayramı’nın akıbeti de gerçekten merak ediliyor. Halk arasında bu durum tartışma konusu olmaya başlarken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan konuyla alakalı açıklama geldi.

Sokağa çıkma kısıtlaması konusunda herhangi bir çalışma olmadığını dile getiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu konunun şuan gündemde olmadığını söyledi. Yapılan açıklamalarla beraber kısıtlama durumu açığa çıkarken, bilim kurulu üyeleriyle de durum tekrardan görüşülebilir.

Bilim Kuruluyla İstişare Edilebilir

Korona virüs dönemi için bir dönüm noktası olarak belirlenen Kurban Bayramı’nda anladığımız kadarıyla şimdilik bir kısıtlama kararı söz konusu değil. Ancak vakaların artma durumuna göre bilim kurulu üyeleriyle de yeniden konu konuşulabilir. Tabii ki tarih erken olduğu için karar şimdilik alınmazken, ilerleyen günlerde bu durumda değişiklikler de meydana gelebilir.

Ramazan Bayramı’nı evde geçiren ve bayram ziyaretlerine gidemeyen insanlarımız doğal olarak önümüzdeki bayramın akıbetini de merak ediyordu. Açıklamalara göre kısıtlama olup olmayacağı şuan için gündem konusu değil. Ancak ilerleyen günlerde vaka artışına ve önlemlere göre de bilim kurulu üyeleriyle konu yeniden tartışmaya açılabilir. Bakalım önümüzdeki bayramda kısıtlama durumu söz konusu olacak mı?

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap