1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Bakan Ziya Selçuk’tan Beklenmeyen Çıkış! Önleminizi Alın!

Bakan Ziya Selçuk’tan Beklenmeyen Çıkış! Önleminizi Alın!

bakan

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, dün MEB tarafından yapılan okul açılış tarihi ile ilgili bilgilendirmede yeni bir duyuru yaptı ve çıkışının sebebini açıkladı. 31 Ağustos tarihinde okulların açılacağını duyuran MEB, bir aksilik olmazsa bu konuda okulların açılma tarihini 31 Ağustos olarak güncelledi. Bu da öğrenim yılının 18 Haziran 2021 yılında kapanacağı anlamına geliyor. Bu genelge şuan için bu şekilde düzenlenmiş ama zaman içerisinde nasıl bir form alır bizler de bilmiyoruz.

Koronavirüs ve pandemi dolayısı ile öğretimde verilen aralar sürekli gündemde. 2020 yılının bahar döneminde büyük bir süreçte insanlar eğitimini online olarak gerçekleştirmişti. Bu yüzden uzun süredir yaşanan bu bilinmezlik durumuna dair en önemli online çalışmalar için MEB tarafından açıklamalar yapıldı. MEB 2020- 2021 eğitim öğretim yılına dair yapılan çalışmalarda 81 okula genelge göndermeye başladı ve bu genelgeye göre de çözümler 31 Ağustos itibariyle uygulanmaya başlayacak diyebiliriz.

Bakan Ziya Selçuk açıkladı! Önlemlerimizi alıyoruz!

Bakan Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamada yarıyıl tatilinin 25 Ocak ile 5 Şubat arasında olacağı konusu da gündeme geldi. Bu süreçler içerisinde sürekli yeni bir değişim oluşuyor ve bu değişimler de herkes için önemli oluyor. Ayrıca ara tatil ise 12 – 16 Nisan arasında yaşanacak diyebiliriz. Bu duyurular konusunda önemli bir adım atan Bakan Ziya Selçuk, özellikle MEB konusunda özenle çalışma yapıldığının bilgisini verdi ve önlemlerin çok sıkı olacağını söyledi. Sosyal mesafe dahilinde yapılacak olan eğitimlerde en azından daha etkili bir yaklaşım olacağını ve herkesin bu konuya destek vermesi gerektiğini söyledi.

ziya selçuk

Herkes destek versin!

Kontrollü olarak okulların açılmasını savunan Bakan Ziya Selçuk, bu konuda kontrollü bir çalışmanın olacağı yönünde açıklamalarda bulundu. 31 Ağustos tarihinde kapıların açılacağı yönünde yapılan bu açıklama, kontrollü sosyal yaşama yeni bir yaklaşım getiriyor. Bu sayede herkes kendine has bir çalışma ile ilerlemeye devam ediyor diyebiliriz. En azından herkesi çocuklar için sosyal yaşama ve eğitime daha kontrollü olarak destek vermeye çağıran Bakan Ziya Selçuk, bu noktada atılacak bir sürü adımın olduğunu da söylemeden geçmedi. Bu konuya dair yapılacak olan yeni açıklamaları ve özellikle eğitime dair süre gelen seçenekleri sizlerle paylaşmaya tüm hızımızla devam edeceğimizi söylemek istiyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap