1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Bakan Fahrettin Koca Okulların Açılma Tarihine Noktayı Koydu!

Bakan Fahrettin Koca Okulların Açılma Tarihine Noktayı Koydu!

koca-bakanlik_16_9_1593432785

Bakan Fahrettin Koca koronavirüs pandemisiyle ilgili her yeni gelişmede duyuru yapıyor ve özenle açıklamalarda bulunuyor. Yapılan açıklamalara göre önümüzdeki dönemle ilgili şimdiden bir yol haritası düşünüldüğü söylendi. Yani önümüzdeki dönem okulların açılması planlanan akıbet okulların açılmaması gibi bir durumun da düşünülmesi üzerine dijital eğitim için çalışmalar yapıldığını açıkladı.

Sağlık Bakanı tarafından yapılan açıklamalara göre bilim kurulu üyelerinin toplantısı yapıldı ve toplantı sonrasında önemli açıklamalara yer verildi. Vaka sayısı konusunda okulların açılmasına ilişkin pek çok kişinin sorusuna cevap veren Bakan Fahrettin Koca, son derece önemli ifadeler kullandı ve 6 ayın ardından bu konuda salgının ciddiyetini hala koruduğunu söyledi. Dünya üzerindeki toplam vakanın 10,5 milyonu geçtiğini, can kaybının ise 510 bini aştığını söyledi.

Bu sorun oldukça önemli bir sorun. Dünya genelinde günlük vaka sayılarındaki artışların sürekli yaşandığını bildiren Bakan Koca, bu hastalığın gündemden düşmesinin henüz mevcut bir durum olmadığını ve şu anki şartlar dahilinde bu durumun olmayacağını söyledi. Şuan en makul çalışmanın günlük önlemler ile bir düzen yaratmak olduğunu söyleyen Bakan Koca, olası durumlar için pek çok çalışma yürüttüklerini söyledi.

Bakan Fahrettin Koca açıkladı! Okullar ne zaman açılacak?

Fahrettin Koca bu konuda okulların açılmasına ilişkin yaptığı konuşmasında, 2020 Bahar dönemi uzaktan eğitim ile geçebilir dedi. Bu yüzden ikinci dalganın gelme ihtimaline karşı son derece yüksek olduğunun da altını çizdi. Yeni eğitim ve öğretim yılının son derece titiz ilerleyeceğini bildiren Bakan Fahrettin Koca, okulların henüz gündeme gelmediğini, bunu salgının seyrinin belirleyeceğini dile getirdi. Okulların açılma zamanına göre bu durumun tartışılacağını belirten Bakan Koca, bu konuda alınacak bir önlem olursa bunu paylaşacaklarını belirtti.

Okullar için yapılacak çalışmalar bu şekilde ilerlerken, yeni gelişmelerin de merakla beklendiğini söyleyebiliriz. Bakan Farhettin Koca tarafından bu durum sürekli açıklama yapılarak anlatılıyor. Güncel olarak organize edilen bütün duyurular için tek bir tıklama yeterli oluyor. İnsanlar merakla okula gidip gidemeyeceklerini merak ediyor. Bu süreç acaba nasıl işleyecek ve neler karşımıza çıkacak? Bu tarz konular için detaylı açıklamaları sürekli yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sürece dair daha etkili bir seçim yaratmak istiyor.

Yorum Yap

Yorum Yap