1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Avast Antivirüs Programı Devre Dışı Nasıl Bırakılır?

Avast Antivirüs Programı Devre Dışı Nasıl Bırakılır?

avo2

Avast antivirüs kullanıcılarının öğrenmek istediği konulardan bir tanesi Avast antivirüs programı devre dışı nasıl bırakılır? Şeklinde karşımıza çıkıyor. Telefonları, bilgisayarları ve tabletleri internet üzerinden gelen virüslerden korumak adına kurulan bu virüs programı en bilinen kaliteli programlardan bir tanesidir.

Genellikle pek çok virüs programı bulunur ve bu programlar sayesinde internet tehditleri en az sınıra kadar indirilir. Koruma kalkanı olarak kullanılan virüs programı sayesinde teknolojik aletlerimiz daha güvenli hale gelir. Elbette bahsettiğimiz gibi ilk akla gelen virüs programı Avast antivirüs programıdır. Milyonlarca kullanıcısı olan bu program herkesi memnun etmeyi başarmıştır.

Programın en önemli özelliği ise ücretsiz paketinin bile tam koruma sağlayabilecek güçte olmasıdır. Ancak virüs programı ne kadar korursa korusun elbette devre dışı bırakma gibi durumlar gün yüzüne çıkabiliyor. Bunun sebebi ise virüs taramasında kalan birçok programlardır. Öyleyse programların takılmaması için Avast antivirüs devre dışı bırakma işlemi nasıl yapılır? Açıklıyoruz.

Avast Antivirüs Programını Devre Dışı Bırakma İşlemleri

Antivirüs programını devre dışı bırakmak için sadece birkaç kolay yöntemin yapılması gerekiyor. Devre dışı bırakma yöntemlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Bilgisayarın görev çubuğu kısmında bulunan Avast simgesi üzerine tıklanır.
  • Avast antivirüs programının kalkanlar ve kontrol bölümüne girilir.
  • Bilgisayar yeniden başlatılana dek devre dışı bırak yazısı seçilir.
  • Gelecek olan bileşen durdur ekranında evet butonu tıklanır.

Tüm bu işlemlerin yapılmasından sonra Avast antivirüs programı geçici olarak çalışmasını durdurur. Ama bilgisayar yeniden başlatıldığı zaman program yeniden çalışmaya devam edecektir. Geçici olarak çalışması durdurulduğu için de gerçek zamanlı olan koruması devre dışı kalmış olur.

Bu ise antivirüs programı açılana dek tehditlere karşı korunmuyorsunuz anlamını taşır. Bu sebeple kullandığınız temizleme aracı ile işiniz bittiği vakit Avast programını tekrar açmanız gerekir. Böylece yeniden tehditlere karşı korunma gerçekleşir.

 

Programı Tamamen Kaldırmak İçin Gerenler

Tehditlere karşı koruma amaçlı olarak yüklemiş olduğunuz Avast programı en önemli markalardan bir tanesidir. Önemli olmasının nedenlerinden bir tanesi ise sağladığı yüksek güçlü korumadır. Her sistemde koruduğu doğru olarak kanıtlanan program bazen bilgisayarlarda yavaşlama gibi durumlar ortaya çıkarabiliyor.

Bunun nedeni bazı bilgisayar sistemlerine ağır gelebilmesidir. Programın ağır olmasından dolayı memnun olmayanlar yükledikleri Avast programını tamamen kaldırabilirler. Avast antivirüs programı kaldırılması esnasında ekle/kaldır yolunun tercih edilmesi hata gerçekleşmesine sebep olabilir. Çünkü birçok güvenlik yazılımları Avast sistemi içerisinde derinlemesine nüfuz edebiliyor.

Bu bilgilere ek olarak tüm alanlardan normal şekilde kaldırılma sağlanamaz. Yapacağı işlemi bilen deneyimli bir Windows kullanıcısı değilseniz eğer programı silme için çok zaman harcayabilir ve bilgisayar sistemine zarar verebilirsiniz. Tamamen kaldırma için özel olarak tasarlanan silme araçlarının kullanılması daha doğru olacaktır.

Avast uninstall utility ile beraber gayet basit bir şekilde programı sistemden kaldırabilirsiniz.

Önerilen Yazı
Telefon Suya Düştüğünde Ne Yapmamız Gerekir?
Yorum Yap

Yorum Yap