1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Audi Q4 Sportback e-tron 2021 Tanıtıldı – Tam Bir Karizma

Audi Q4 Sportback e-tron 2021 Tanıtıldı – Tam Bir Karizma

etron
1

Son dönemlerde otomotiv firmalarının elektrikli araba projeleri, gerçekten de tutmaya başladı. Ayrıca araçlarını yalnızca elektrikli şekilde üretmeye isteyen firmalar da, bu motor yapısını çift elektrikli olarak üretiyor. Yeni karizmatik modeliyle gündeme gelen Audi, çift elektrikli motorlu Q4 Sportback e-tron serisinin tanıtımını yaptı. Özelliklerin ortaya çıkmasıyla beraber bizler de aracı sizler için inceledik. Bakalım yeni araç kullanıcılara neler sunacak?

Audi Q4 Sportback e-tron Özellikleri

SUV tipiyle karşımıza çıkan yeni araç, keskin hatları sayesinde fazlasıyla karizmatik bir görünüme sahip. Ayrıca hem arkadan hem de önden çekişli şekilde kullanılan aracın, enerjisi de çekişine göre değişiyor. Yani araç dört çekişli şekilde kullanılırsa ve tam dolu olursa 450 km menzili bulunuyor. Eğer bu çekiş gücü yalnızca arka itişli olarak kullanılırsa da menzil 500 km seviyelerine kadar yükselebiliyor.

Attırılmış gerçeklik ekranı gibi ileri düzey teknolojileri içerisinde barındıran modelin keskin hatlı oval tasarımı da bir hayli dikkat çekiyor. Çift elektrikli motor yapısıyla çıkışını yapan model 0 – 100 km hızlanmasını 6.3 saniyede tamamlarken, 225 kW yani 300 beygir güç üretimi de yapabiliyor.

Sürüş esnasında son derece sert ve dinamik bir sürüş deneyimi yaşatmayı hedefleyen modelin tanıtımı da henüz yeni yapıldı. Görünen o ki SUV modelinin dışında da firmadan yeni tanıtımlar gelecek. Ayrıca konsept fotoğraflarının ortaya çıkmasının yanı sıra, fiyatının ortaya çıkmaması da bir hayli ilginç diyebiliriz.

Yeni Model Ne Zaman Satışa Çıkacak?

Konsept fotoğraflarının ve tanıtımının yapılmasıyla beraber yeni araç hakkında başka hiçbir bilgi verilmedi. Araba tutkunları da bu bilgilerin neden verilmediğini hala düşünüyor ve sorularına cevap arıyor. Aracın çıkış tarihi ve fiyatı henüz belli olmasa da ilerleyen zamanlarda belli olacaktır. Ancak aracın ülkemize bir hayli geç geleceğini ve fiyatının çok çok yüksek olacağını da ifade edebiliriz.

Önerilen Yazı
Renault Clio 2020 Fiyat Listesi ve Kampanyalı Fiyatlar
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap