1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Audi, 2025’e Kadar 20 Adet Yeni Elektrikli Araç Piyasaya Sürecek

Audi, 2025’e Kadar 20 Adet Yeni Elektrikli Araç Piyasaya Sürecek

Audi-2025-e-Kadar-20-Adet-Yeni-Elektrikli-Araç-Piyasaya-Sürecek

Markalar bazında elektrikli otomobil konusunda önemli bir yere sahip olan Audi, yeni nesil çalışmalarını sürekli büyütüyor. Kendini de bu konuda ön plana çıkarmaya devam ediyor. Kaliteyi, profesyonelliği ve fırsatları kendi içinde büyüten marka, hemen hemen herkes için daha estetik, daha renkli ve yoğun bir kullanım sağlamaya devam ediyor. Audi e-tron ailesi, Audi’nin 2009 yılından beri elektrikli ve hibrit otomobiller ürettiği bir konsept otomobil serisi. Audi, ilk başlarda e-tron ile hedeflediği büyük satış rakamlarına ulaşamadı. Fakat zaman içerisinde e-tron ailesi, Audi’nin genel satış hacmini bir miktar yukarıya çekmeyi başardı. Yukarı doğru ivmelenmeyi görmezden gelmeyen Audi, Q4 e-tron ve e-tron GT konsept modellerinin üretim modelleri de dâhil olmak üzere bir dizi yeni elektrikli araç piyasaya sunacak.

Audi, 2025 ‘e Kadar 20 Adet Yeni Elektrikli Araç Piyasaya Sürecek

Audi, 2025’e Kadar 20 Adet Yeni Elektrikli Araç Piyasaya Sürecek 

Genellikle sürüş deneyimleri konusunda global testler yapan marka, insansız araçlar konusunda da çalışmalar sunmaya devam ediyor. AutoExpress’in yaptığı habere göre Alman otomobil üreticisi, 2025’e kadar piyasaya tam 20 elektrikli araç sürmek istiyor. Bu iddialara göre Audi’nin piyasaya sunacağı modellerin büyük çoğunluğu, üst düzey otomobil olacak ve buna bağlı olarak da fiyatları biraz yüksek olacak fakat bu 20 araç arasında uygun fiyatlı seçenekler de bulunacağı konuşuluyor. Bu uygun modellerden bir tanesinin, yaklaşık 35 bin dolarlık fiyat etiketine sahip olması bekleniyor. Bu otomobil, büyük olasılıkla küçük bir hatchback model olacak. Audi, bu elektrikli otomobilleri yaparken masraflardan kısmak adına otomobilin birçok parçasını ID 3 ile ortak yapacak. Bu 20 modelden ikisi de Volkswagen’in MEB mimarisine sırtını yaslayacak.

Bu konuda bakalım nasıl bir ücret, nasıl bir ödeme seçeneği ve fırsatların ön plana çıkacağını hep birlikte görmüş olacağız ve yoğun bir kullanıma dahil olmuş olacağız. Geç kalmayın ve size dair ürettiğimiz her bir yeniliği tek bir tıklama ile sizler de ön plana çıkarmaya devam edin. Burada amaç tamamen araçlarla ilgili güncel teknolojik bilgileri sunmak olduğu için, sizinle ilgili de kaçırılmayacak konuları ve çözümleri ön plana çıkardığımızı söylemek istiyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap