1. Ana Sayfa
  2. Telefon Haberleri
  3. Asus ROG Phone 3 Muhteşem Özellikleriyle Ortaya Çıktı

Asus ROG Phone 3 Muhteşem Özellikleriyle Ortaya Çıktı

asus-rog-phone-3-muhtesem-ozellikleriyle-ortaya-cikti

Oyuncu bilgisayarlarıyla bilgisayar pazarında önemli bir yere sahip olan ASUS, yeni oyuncu telefonu çalışmalarına devam ediyordu. Asus ROG 3 modeli, bir oyuncu telefonu olacağı için merakla bekleniyordu. An itibariyle cihazın özellikleri ortaya çıkmaya başladı. EEC Sertifikasyon sitesinde görünen cihazın özellikleri gerçekten de azımsanmayacak kadar güçlü diyebiliriz. Peki Asus ROG Phone 3 modeli, hangi özelliklere sahip olacak?

Asus ROG Phone 3 Teknik Özellikler

Geçtiğimiz günlerde Geekbench platformunda cihazın özelliklerinin bir kısmı ortaya çıkmıştı. Kısa süre içerisinde cihazların ortaya çıkmasıyla beraber, aksesuarlar da netleşmeye başladı. Bugün EEC Sertifikasyon sitesinde ortaya çıkan bilgilere göre cihaz, ZS661KS model ismine sahip. Aynı zamanda USB Type-C şarj cihazıyla karşımıza çıkacak olan cihazın özellikleri de son derece tatmin edici.

Asus’un yeni oyuncu telefonu 8 GB RAM ve 12 GB RAM şeklinde iki farklı modelle karşımıza gelecek. Androd 10 işletim sistemiyle çıkış yapması beklenen cihazın işlemci gücü ise Snapdragon 865 yonga seti olacak.

Asus ROG Phone 3 Yüksek Puanlar Aldı

Cihazın iki farklı modelle geleceğini öğrendiğimiz zamanlarda, Geekbench platformunda cihaza birtakım puanlamalar yapılmıştı. Tek çekirdekli şekilde 910 puan alan 12 GB RAM modeli, çoklu çekirdek testinden 3.229 puan aldı. Cihazın 8 GB RAM versiyonu ise tek çekirdekte 902 puan alırken, çoklu çekirdekte bu puan 3.074’e yükselmişti.

Cihazın Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Yeni oyuncu telefonunun çıkış tarihi ve fiyatıyla ilgili şuan için net bilgiler yer almıyor. Fakat aksesuarlarının bile tamamlandığını düşünürsek, çıkış tarihini çok gecikmeyeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Lakin, telefonun fiyatı hakkında aynı rahatlığa sahip olamıyoruz. Çünkü oyuncu telefonu olacak cihaz, normal bir amiral gemisi fiyatıyla karşımıza çıkmayabilir.

Bu nedenle ilerleyen günlerdeki gelişmeleri takip ederek, detaylı bilgiler öğreneceğiz. Yeni ve güncel bilgiler geldikçe sizlerle paylaşıyor olacağız.

Önerilen Yazı
Samsung Galaxy Note 20 İnceleme – Galaxy Note 20 Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap