1. Ana Sayfa
 2. Telefon Haberleri
 3. Asker Telefon! Termal Kameralı Ulefone ARMOR 9 Geliyor!

Asker Telefon! Termal Kameralı Ulefone ARMOR 9 Geliyor!

Ulefone-Armor-9-price

Ulefone ARMOR 9 geliyor! Dayanıklı telefon markalarından biri olan ve Çinli bir dev olarak aklımıza kazınan akıllı telefon üreticisi Ulefone, özellikle kitle fonlama seçenekleri ile yeniliklerin peşinden gitmeye devam ediyor. Kickstarter üzerinden fonlanan yeni termal kameralı cihazı ile gayet iddialı bir şekilde gelen Ulefone Armor 9, oldukça güçlü ve bir o kadar da farklı fiyat ve teklif seçeneği ile satışa sunulacak!

Günlük çalışma şartlarının ağır olduğu şantiye, sanayi ya da benzeri ortamlarda kullanılabilecek özelliklere sahip olan bu cihaz, belki de dünyanın Android işlemcili ilk termal kameralı telefonu oluyor. Termal kameralı akıllı telefon arayanlar için özel bir yere sahip olan Armor 9, bu konuda bir ilk yapıyor ve kendi lens özelliğini sürekli geliştiriyor. Tabi bir de bu cihazın satış bedeli var ki o da ayrı bir stratejik hamle.

Bu cihazın satışı için altı farklı teklif sunulmuş durumda. Kitle fonlama sitesi olan Kickstarter ile rahatlıkla finanse edilmesi planlanan cihaz için 6 farklı ödeme planı sunulmuş. Buna göre teklifler sırayla değişiyor. İlk teklife göre cihazın 429,99 dolarlık halini içerirken, yani bizzat telefona sahip iken, 449 dolarlık teklifte ekstra bir kılıf bulunuyor. Bir de 180 derece dönebilen özel arka klips ve özel paketlenmiş bir cihaz yer alıyor.

Diğer teklifler nasıl ilerliyor?

Bu tekliflerden sonra gelen 3. teklifte ise 459,99 Dolar olarak hizmet sunuluyor. Bu teklifte 3’ü bir arada su geçirmez özel endoskop kamera hediyeli olarak cihaz geliyor. Dördünce teklif ise üçüncü teklife ek olarak sunuluyor ve 479 Dolar olarak karşımıza çıkıyor. Burada da bu tekliflerden farklı olarak kılıf sunuluyor artı olarak.

Beşinci satın alma teklifi ise 2149 Dolarlık teklif oluyor. Bu teklif içerisinde 5 adet Armor 9 bulunuyor. Son teklif ise 4199,99 dolar olarak karşımıza çıkıyor. Bunda da 10 adet Armor 9 bulunuyor. Bu kampanyaların her bir paket için 200 paket ile sınırlı olması özel bir sipariş sayısı anlamına geliyor. Yani söz konusu kampanya bittikten hemen sonra her teklife ekstra 20 Dolar ekleme yapılacak ve o şekilde satışa sunulacak.

Armor 9 cihazının en özel yanı güçlü bir termal kamera sistemine sahip olması oluyor. Kadraj üzerinde bulunan hemen hemen her nesnenin ısı değerini algılayabilen özel bir FLIR termal görüntüleme kamerası bulunuyor. Bununla birlikte gelen telefon, aynı zamanda özel bir Samsung sensörü kullanıyor. 64 MP kamerası ile düşük ışıkta dahi çok iyi performans sergileyen bu telefon, kendi iddiasını sürekli yenilemeye devam ediyor diyebiliriz. Ultra net görüntüler için bu kamera özelliklerini rahatlıkla görebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ulefone Armor 9 özellikleri nedir?

Bu cihaz çıkmadan hemen önce özellikleri tanıtıldı. Cihazın özellikleri ise oldukça güçlü. Gelin hemen hızlıca özelliklerine göz atalım:

 • Ekran: 6,3 inç FHD + (2340 x 1080p)
 • Boyut:  168.2mm x 82mm x 15mm
 • Batarya: 6.600mAh
 • Fotoğraf Makineniz:  8 MP
 • Arka Kamera: 64 MP
 • RAM: 8 GB
 • Depolama: 128 GB
 • İşlemci: MediaTek Helio P90
 • Bağlantı: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 5.0, Google Pay destekli NFC, çift 4G çift VoLTE

Yukarıdaki özelliklerde satışa sunulan bu cihaz, şimdilik özel teklif paketleri ile sunuluyor ve ülkemizde satışının olup olmayacağı net değil. Lakin tahminlerimize göre Çin üzerinden yapılan ticari anlaşmalarımız gereği, bir ihtimal talebe göre satışa sunulabilir.

Özellikle koronavirüs konusunda pandemi önlemlerinin arttığı şu günlerde ateş ölçmek adına bu telefonların kullanılabileceğini de düşünürsek, bir çeşit pazarlama yöntemi olarak da kullanılabilir. Markanın bu cihaza ek olarak ürettiği diğer cihazlar da yine aynı sağlam koşullar gözetlenerek yapılmış durumda. Su geçirmeyen, toz geçirmeyen ve benzeri aksiyonlara karşı dayanıklı olan ekranı ve yapısı ile gayet güçlü bir cihazın bizleri beklediğini söyleyebiliriz.

Yorum Yap

Yorum Yap