1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Artık Microsoft Office Dosyalarını Doğrudan Gmail’den Düzenleyebilirsiniz

Artık Microsoft Office Dosyalarını Doğrudan Gmail’den Düzenleyebilirsiniz

microsoft office

Gmail, kullanıcıların ek olarak aldıkları Office belgelerini doğrudan düzenlemelerine olanak tanıyan Microsoft Office dosyalarıyla entegrasyonunu geliştiriyor.

Kullanıcılar bir süredir Google’ın kendi Workspace platformundaki dosyaları doğrudan Gmail’de düzenleyebiliyordu, ancak Office entegrasyonu yeni bir özellik olarak geliştiriliyor. Önceden, kullanıcıların herhangi bir değişiklik yapmadan önce bu dokümanları Google Workspace platformunda açmaları gerekiyordu.

Artık Gmail’den çıkmadan ve belgenin orijinal dosya biçimini koruyarak Word, Excel ve PowerPoint dosyalarını düzenleyebilirsiniz. Bu özellik aynı zamanda düzenlenmiş bir Office dosyasını güncel halini indirip sonra maile yeniden eklemenize gerek kalmadan posta olarak gönderebileceğiniz anlamına geliyor.

microsoft office

Gmail’den Çıkmadan Microsoft Office Programlarını Düzenleyebileceksiniz

Bir Office dosyasında güncelleme veya değişiklik yapmak, e-posta ekinin yanında görünecek olan yeni bir “düzenle” düğmesine basmak kadar basit hale geliyor. Ve Office entegrasyonunun başka bir bölümünde Google, makroları Excel’den E-Tablolar’a aktarmayı kolaylaştırmak için yeni bir Makro Dönüştürme eklentisini duyurdu.

Google, yeni özelliğin herkesin hesabında aktif hale gelmesinin iki hafta kadar sürebileceğini söylese de güncelleme şu anda kullanıcılara sunuluyor. Yeni özellik hakkında daha fazla bilgi için, buradan Google’ın destek sayfasına bakabilirsiniz.

Okuma Önerisi: Gizemli Monolitler Kime Ait? Sır Çözüldü!

microsoft office

Yorum Yap

Yorum Yap