1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Artık Arabanızı iPhone ile Çalıştırabileceksiniz – iPhone ile Çalıştır Özelliği

Artık Arabanızı iPhone ile Çalıştırabileceksiniz – iPhone ile Çalıştır Özelliği

iphone

Son dönemlerde teknolojinin gelişmesiyle beraber, firmalar da boş durmayarak farklı teknolojiler üzerinde çalışmalar yapıyor. Özellikle gibi dev bir firma, akıllı telefonlarıyla arabaların çalışmasını sağlayacak. Şimdilik BMW üzerinde çalışan yeni uygulama, teste sokuldu. Testten tam puan alan uygulama, muhtemelen ilerleyen zamanlarda daha da yaygın hale gelecek. Peki, iPhone ile çalıştır özelliği nasıl çalışıyor, hangi araç üzerinde denendi?

iPhone ile Çalıştır Özelliği Yaygınlaşabilir

Son dönemlerde yeni amiral gemisi telefonların ortaya çıkmasıyla beraber, otomotiv sektörü de gerçekten başarıyla ilerliyor. Kısa zamanda son model ve son özellikli araçlarla karşımıza gelen BMW de, iPhone ile çalışan ilk araba oldu.

2021 model BMW 3 üzerinde denenen çalıştırma özelliği, sorunsuz bir şekilde uygulandı. Apple çalışanı ilk aşamada akıllı telefonun NFC özelliğini açtı. Sonrasında araca binerek iPhone 11 Pro cihazı kablosuz şarj ünitesine yerleştiren çalışan, aracın çalıştırma tuşuna basarak çalışır konuma getirmeye başardı.

iPhone 11 Pro ve BMW 3 Şu An Kullanıma Uygun

WWDC 2020 etkinliğinde de bahsedilen özellik, şu an iPhone 11 Pro ve BMW 3 modeli için kullanılıyor. Yani son model bir BMW 3 satın alıp da, iPhone 11 Pro akıllı telefona sahip olursanız bu özellikten yararlanabilirsiniz. Bunun haricinde diğer modeller için bir süre bekleyeceğiz gibi görünüyor.

Şu an için kullanıcılar, yeni özelliğin güvenlik hususunda da düşünmeye başladı. Yani yeni özelliğin çok da güvenilir olmayacağını düşünen kullanıcılar, WWDC 2020 etkinliğindeki açıklamayla biraz daha rahatlıyor. Yapılan açıklamaya göre yeni özellik tek elden, yani Apple üzerinden yönetileceği için güvenlik konusunda problem çıkacağı düşünülmüyor. Ancak yeni bir teknoloji olduğu için, mutlaka güvenlik açıkları olacaktır. İlerleyen zamanlarda yeni teknolojiyi yakından takip ederek size bilgi vereceğiz.

Önerilen Yazı
İkinci El Araba Fiyatları Ne Zaman Düşecek?
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap