1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Araç Sahipleri Dikkat! Motorine Zam Geldi

Araç Sahipleri Dikkat! Motorine Zam Geldi

Araç Sahipleri Dikkat! Motorine Zam Geldi

Petrol piyasasında yaşanan yükselişten ötürü iç piyasadaki akaryakıt ürünlerine de zam geldi. Araç Sahipleri Dikkat! Motorine Zam Geldi Motorin fiyatlarına bugünden itibaren 10 kuruşluk zam geldi. Motorine gelen artıştan sonra da benzine zam gelmesi bekleniyor. Bu gece pompa fiyatlarına yansıyan zam araç sahiplerini üzdü.

Araç Sahipleri Dikkat! Motorine Zam Geldi

ABD’den edinilen olumlu verilerden sonra yatırımcıların alıma geçmeleriyle yükselişe geçen petrol fiyatları yüzde 1’in üzerinde yükselişle 43 dolar seviyesine kadar çıkarken, fiyatlarda yaşanan toparlanma, iç piyasada olan akaryakıt ürünlerine de artış olarak yansıdı.

Dün motorine yapılan 10 kuruşluk fiyat artışının hemen ardından bu kez de benzin fiyatları için zam gündeme geldi.

Zam Üzerine Zam Geliyor!

Ülkemizde insanlar zama alıştı ama bu kadar zam neden geliyor? Herkes bu sorunun cevabını arıyor diyeceğiz ama artık kimse zamları da sorgulamıyor. Ülke olarak insanları zama alıştırmayı başardık; dünya üzerinde en pahalı akaryakıtı kullanan ülkelerden bir tanesi Türkiye ve hala zamlar devam ediyor. Bu kadar yüksek satılan akaryakıta hala neden zam geliyor? bunun bir kaç tane sebebi olabilir:

Birinci sebebi şu ki dünyada petrole zamların gelmesi.  Ama gündem de böyle bir durum yok.

İkincisi şu ülkemizde para kalmaması. Pandemi döneminden dolayı ülkemiz, halka çok para yardımı yaptı. Bu bütçeye ağır zararlar verdiği için devletimiz bütçe toparlamasına yardım etmek için zam getiriyor olabilir.

Son olarak bir durum daha var, ülke olarak araba piyasasını çok yüksek miktarlara çekmiştik. Şimdi ne yapılsa araba fiyatları aşağı inmediği için akaryakıt fiyatlarına zam getiriliyor olabilir. Bu üç durumdan hangisi olursa olsun akaryakıt fiyatları fazlasıyla yüksek ve hala zam konuşuluyor. Motorine zam geldi! Geçen hafta LPG düzeyinde 30 kuruş üstü bir zam geldi ve bu haftada benzine zam bekleniyor. Bu yükseliş nereye kadar devam edecek; arabalara vergi, akaryakıta zam…

Ülkemiz de araba mı almak istiyorsunuz? O zaman biraz dertleri göze alarak alın, araba almak ki arabaya binmekten daha kolay bir durum oldu. Kredi çekip araba alıyoruz ama arabaya binecek akaryakıt parası bulamıyoruz.

Önerilen Yazı
Fiat 500X Dikkat Çeken İndirimli Fiyatı Açıklandı!
Yorum Yap

Yorum Yap