1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Apple Yeni Lansman Tarihini Açıkladı

Apple Yeni Lansman Tarihini Açıkladı

apple_yeni_telefon_tanitim

Her yıl Eylül ayı içerisinde yeni model tanıtımlarını yapan Apple, bu sene pazarlama stratejisini genişleterek Ekim ayında ayrı bir lansman yapmaya karar vermişti. Bu lansmanı sadece yeni model telefonlara ayırarak yeni İPhone 12 modellerinin tüm dünya genelinde ses getirmesi sağlandı.

Eylül ayı içerisinde yaptığı lansman ile birlikte yeni İPad modelleriyle birlikte Apple Watch serilerini tanıtan Apple’ın yeni hedefi İPhone 12 modelleri.

Covid-19 Etkisi Olabilir

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını teknoloji dünyasında da birçok kişiyi etkiledi. Birçok firma yaratmış olduğu projeleri, yeni tasarımlarını ertelemek zorunda kalarak, büyük değer kayıplarına uğradı. Apple da üretmiş olduğu yeni model telefonları biraz daha geç tanıtarak Covid-19’dan etkilenen şirketler arasında yerini aldı.

Apple, teknoloji çevresinde “iPhone 12” adıyla telefon serisinin devam edeceği yeni akıllı telefonların tanıtım tarihi açıkladı. Resmi sayfasından yaptığı paylaşım ile 13 Ekim gecesi Türkiye saati ile 20.00’da  yeni akıllı telefonlar tanıtılacak.

Yeni Kulaklık İddiası Gündemde

2020 senesinin geç de olsa kazanan teknolojik şirketlerinden biri de Apple oldu. 2020’nin son çeyreğine hızlı bir giriş yapan, yeni modelleri ard arda çıkaran Apple 13 Ekim günü yeni model telefon ile birlikte yeni kulaklıkları tanıtabilir. Geçtiğimiz seneden itibaren artan yeni kablosuz kulaklık modeli iddiaları bu sene daha da güçlendi. Eylül ayında yapılan lansmanda daha çok iPad ve Apple Watch üzerinde durulması sebebiyle yoğunlaşılmayan yeni kulaklıklar 13 Ekim tarihinde açıklanabilir.

“Merhaba Hız” Tasarımı Geldi

Apple, 13 Ekim tarihinde yapılacak olan lansman ile ilgili olarak göz alıcı bir tasarım yayınladı. Tasarımı “ Merhaba Hız” ismiyle duyurarak kullanıcıları heyecanlandırdı. Tasarımın adından da anlayacağınız üzere yeni iPhone modellerinde yüksek hız kapasitesi uygulanacağı tahmin ediliyor. Sistem olarak en az 128 GB ile sunulması beklenen telefonlar ile ilgili başka net bir bilgi bulunmuyor.

13 Ekim de yapılacak lansmandan sonra ABD’de de satışa sunulması beklenen iPhone modellerinin yeni yıla girmeden Türkiye’ye gelmesi bekleniyor. Türkiye’de satışa sunulduğu andan itibaren birçok alıcının telefonu alması beklenirken, kur üzerinde ki etkinin ne kadar olacağı diğer bir merak konusu.

iPhone 12 modellerinin tam tanıtımı yapıldığı an itibariyle detaylı bir yazı ile karşınızda olacağız.

Yorum Yap

Yorum Yap