1. Ana Sayfa
  2. Telefon Haberleri
  3. Apple Son Dakika iOS 14 ve iPadOS 14 Beta Yayınladı!

Apple Son Dakika iOS 14 ve iPadOS 14 Beta Yayınladı!

2020-07-08_11-46-07

İşletim sistemleri konusunda önemli bir yol kat eden Apple, iOS 14 ve bununla birlikte gelen iPadOS 14 Beta sürümlerini yayımladı. Bu işletim sistemleri konusunda ikinci kez beta sunan Apple, bu konuya dair daha etkili ve yenilikçi bir seçenek yaratmayı başardı. Bu yüzden iPad ve iPad Touch cihazınızla ilgili bu güncellemeleri hemen yüklemeye başlayabilirsiniz. Telefonlarınız için önemli bir gelişim yaratacak olan bu tasarımlar, hepimiz için mutlu bir seçenek yaratacaktır.

iOS 14 uzun süredir beklenen bir işletim sistemi. Kullanıcılara dair sunulan büyük yenilikler, interaktif widget yapıları üzerinde duruyor. iPhone ana ekran düzeninde ön plana çıkarılan bu yapılar için beta aşamalarının olduğunu söyleyebiliriz. Yıl içerisinde cihazla uyumlu olan pek çok işletim sistemi dağıtılmış olacak. Sizinle ilgili ön plana çıkarılan ve organize bir dağıtıma sahip olan bütün bu yenilikler ve iOs güncellemesi için tek bir tıklama yeterli olacaktır.

Güncel özellikler ile birlikte App Library desteği ile ön plana çıkarılan her bir seçenek ve detayı organize edebilirsiniz. İndirme özellikleri ve diğer bütün seçenekler için tek yapmanız gereken birkaç tıklama ile bu güncellemeleri ön plana çıkarabilirsiniz. Bu yıl içinde hemen hemen bütün cihazlarınıza yollanacak olan bu güncellemeler, hemen gelebilir.

iOS 14 Beta ve iPadOS 14 nasıl indirilir?

Yukarıda söylendiği gibi Apple tarafından yeni işletim sistemi geliştirilince insanların meraklı bekleyişi sürmeye devam etti. Bu konuya dair iOs 14 beta sürümü merakla bekleniyor. Bir önce hafta gelen beta sürümleri kullananlardansanız zaten geliştirme seçenekleri arasında sizin de yeriniz oluyor. Bu yüzden betayı hemen yükleyerek kolaylıkla işlemlere başlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler şu şekilde olacaktır.

  • Öncelikle cihazınızı prize takın ve ayarları açın
  • Genel bölümünden yazılım güncellemesine gelin (software update) ve sonrasında oradaki güncellemeyi göreceksiniz.
  • Beta 2 indirme için hazır olacaktır ve size bilgi gelecektir. Hemen indir ve kur seçeneğini işaretleyerek kuruluma başlayabilirsiniz bu konuda.

Kayıtlı bir geliştirici olmadan da rahatlıkla cihazınız için iOS 14 indirebilirsiniz. En azından betalarını. Bunun için cihazınızın bir şekilde iOS 14 uyumlu olması gerekiyor. Bunun da Apple resmi forum üzerinden yönlendirilen yönergelerle yapmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Detaylı indirme seçenekleri için sizler de bu seçeneklere göz atabilirsiniz ve rahatlıkla ihtiyaçlarınıza yönelik cevaplar oluşturabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap