1. Ana Sayfa
  2. Telefon Haberleri
  3. Apple Müzik Batarya Kapalıyken De Şarj Sömürüyor! İşte Çözüm!

Apple Müzik Batarya Kapalıyken De Şarj Sömürüyor! İşte Çözüm!

2020-07-09_15-03-10

Apple müzik tarafından ön plana çıkarılan pek çok sıkıntı var ve bunların başında da ister istemez batarya sorunu geliyor. Apple müzik özellikle bazı uygulamaları kullanıyor ve kapalı iken dahi arka planda şarj sıkıntısı oluyor. Bu durumun çözümüne dair söyleyecek çok fazla şey var. Apple destek formlarında ve Reddit üzerinde yaşanan olaylar tamamen insanların canını sıkan türden şikayetlerin oldukça fazla olması durumunu görüyoruz. Bu durum herkesi yıpratıyor ve ister istemez üzüyor. Peki ama durum nasıl çözülecek? Gelin detaylara bakalım.

Apple müzik uygulama kapalıyken de şarj sömürüyor!

Uygulama kapalıyken de şarj sömüren Apple müzik, güncel seçenekleri kendine has bir yapıda ilerletiyor ve uygulamaların yarısını kullanıyor. Hatta tek başına uygulamaların %50 şarj tükettiğini kendisi de doğruluyor. Başlıklara bakınca bu sorunun en güncel versiyon olan iOs 13.5.1 versiyonunda yaşandığını görmekteyiz. Site içerisinde ve güncel yapılarda organize edilen bütün seçenekler için tek bir tıklama ile karşımıza çıkarılan seçenekleri öncelikli olarak kullanıyor ve inceliyoruz.

Kullanıcılar bu batarya tüketim sorununun çözülmesini istiyor. Söz  konusu duruma ek olarak, bir kullanıcı yeni bir konu açmış. Söylediği durum ise tamamen bu konuyla ilgili. iPhone 11 almış ve bu durumla birlikte batarya tüketiminin bir anda dibi gördüğünü söylemiş. Ayarlara bakınca en çok batarya tüketen uygulamanın Apple Müzik olduğunu görmüş. Hatta işin en garibi, bu uygulama oldukça geniş bir bantla batarya tüketmiş. Kapalı halinde iken bile %95 bataryayı tüketiyormuş. BU durum herkes için can sıkıcı olsa da aktif bir iPhone kullanıcısı için gerçekten problem.

Batarya çözümüne Apple nasıl bakacak?

Apple batarya çözümlerine nasıl bakacak? Genellikle müşteri şikayetlerine en hızlı reaksiyon veren marka olarak bilinen Apple, her türlü düzenlemeyi ve revizeyi yapıyor. Bunda da büyük ihtimalle yeni bir uygulama çıkaracak ya da söz konusu güncellemeyi revize edip tekrar sunacak. Bu sayede ısınma sorunu ve şarj sorununun önüne geçmiş olacak. Bitirilen bütün seçimler ve beklentiler adına güncel detayları ön plana kolaylıkla çıkarabileceksiniz. Apple tarafından sunulan bu seçenekler adına sizler de zaman kaybetmeyin ve site bazlı çalışmaları kullanmaya başlayın. Bakalım nasıl bir yenilik oluşacak?

Yorum Yap

Yorum Yap