1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. Apple microLED Fabrikası Kuruyor

Apple microLED Fabrikası Kuruyor

iphone

Apple‘nin uzun bir süredir diğer üreticilerin LED panellerini kullandığını biliyoruz. Apple bu konuda bir atılım gerçekleştirdi. Apple microLED Fabrikası Kuruyor! Peki detaylar neler? Fabrika hakkında bütün detaylar yazımızda..

Apple microLED Fabrikası Kuruyor!

Apple’nin bu konuda zaten istekli olduğunu, geçmişte Tayvan’da hem saha araştırması hem de mobil panel üreticileri ile görüştüğünü biliyorduk. Apple artık resmi olarak adımlar atmaya başladı. Tayvan yerel basınında yer alan habere göre, Apple Tayvan’da bir microLED fabrikası kuracak. Kuracağı bu fabrika için de 330 milyon dolarlık bir yatırım yapacak. Bu fabrika Tayvan’ın en büyük LED üretimi yapan Epistar ve LCD üretimi yapan AU Optronics firmaları ile beraber işletilecek. Apple’nin microLED fabrikası açma hamlesi rakiplerini oldukça geride bırakacağa benziyor.

Önerilen Yazı
iOS 13.5.1 Yayınlandı! Yenilikler Neler?

microLED Teknolojisi Nedir?

MicroLED teknolojisi 100 mikrometre boyutundaki LED’leri üretmek ve ifade etmek için kullanılır. Yakın gelecekte OLED ekranlardan daha popüler olacağı bilinen microLED’ler LED yanığı gibi sorunları yaşamıyor. Aşırı enerji tasarrufu yaptığı bilinen microLED teknolojisi için Apple erken bir hamle yapmış oldu. Bu hamlenin onlara geri dönüşünün oldukça olumlu olacağı ortada.

microLED teknolojisiyle üretilen LED’ler oldukça küçük olduğu için, üretilen panel boyutları da küçülebilecek. Daha hafif ve daha küçük cihazlar üretime başlayabilecek. Üretim maliyeti de OLED ve AMOLED’lerden daha az.

Peki microLED teknolojisi hakkında sizler neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum olarak bekliyoruz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap