1. Ana Sayfa
  2. Yazılım Haberleri
  3. Apple Kullanıcılarının Beklediği Özellik Geliyor

Apple Kullanıcılarının Beklediği Özellik Geliyor

apple-kullanicilari

Bildiğiniz üzere son hafta tanıtılan i os 14 ile birlikte, beklenmedik özellikler de yayınlandı. Özellikle Apple kullanıcılarının beklediği birçok özellik yayınlanırken, varsayılan tarayıcı ve e-posta konusunda da bir ilk yaşandı. WWDC 2020 etkinliğinde tanıtılan yeni işletim sisteminde Apple kullanıcılarının beklediği özellik çok yakında geliyor. Peki bu özellik nedir, nasıl ve ne zaman kullanılacak?

Apple Kullanıcılarının Beklediği Özellik Yakında Gelecek

Bildiğiniz üzere Apple kullanıcıları, iPhone cihazlarında tek bir tarayıcı ve varsayılan tarayıcı olarak Safari uygulamasını kullanıyordu. Tabii ki bunun yanı sıra üçüncü parti tarayıcılardan destek alamayan cihazlar, artık e-posta uygulamalarına da dışardan giriş yapabilecek. Aynı zamanda istenen uygulamaları varsayılan uygulama olarak düzenleyebilen kullanıcılar, yeni özellikle beraber istedikleri programı ön plana çıkarabilecekler.

Yeni Güncelleme Ne Zaman Geliyor?

İos 14 özelliklerine baktığımız zaman, gerçekten de Apple altyapısında bir şeylerin tamamen değiştiğini görebiliyoruz. Fakat yeni işletim sistemi, yeni güncellemeler aldıkça özellikler açığa çıkmaya başlayacak. Bu nedenle yeni özelliği ancak sonbahar ayında, son güncellemeyle beraber görebileceğiz. Tabii ki bu durum hakkında da geliştiricilerden yorumlar gelmeye başladı. İddialara göre i os 14 sürümünün haritalar ve müzik alanlarında da daha fazla düzenlemeye ihtiyaç duyuluyor. İlerleyen haftalarda da üzerinde çalışmalar yapılacak iki bölüm, sonbahar aylarında karşımız çok farklı ve yeni haliyle gelebilir.

Yeni özelliklerin açığa çıkmasıyla beraber, Android kullanıcılarından da yorum gecikmedi. Yorumlara göre Apple ürünleri, artık Android cihazlarına benzeyecek özellikler barındırıyor. Yani söylentilere göre ilerleyen zamanlarda ios ve Android arasında pek de bir fark göremeyebiliriz. Bakalım ilerleyen zamanlarda yeni gelişmeler nasıl olacak, sonbahar ayında tüm vaatler yerine gelecek mi? Bunu da ancak ilerleyen günlerde takip ederek anlayabileceğiz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap