1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Apple iPhone 13 Modeliyle Ekranlarını Değişiyor

Apple iPhone 13 Modeliyle Ekranlarını Değişiyor

apple-ekran-teknolojisini-degistiriyor

Apple, artık cihazları için ortaya çıkardığı farklı çalışma planlarını devreye sokmaya başladı. Eskisi gibi ekran boyutu değişikliği yaparak yeni cihazlar üretmeyen ve her yeni ürününe farklı bir özgünlük katan Apple, bu defa ekran teknolojisini değiştirecek. Özellikle önümüzdeki sene ortaya çıkacak olan iPhone 13 modeli için farklı söylentiler gelmeye başlarken, yeni ekran teknoloji değişimi de büyük yankı uyandıracak nitelikte.

Apple iPhone 13 Yeni Teknolojiyle Karşımıza Çıkacak

Apple, bu zamana kadar istenen tüm özellikleri tek bir cihazda toplamak için çalışmalara hız kazandırdı. Özellikle iPhone cihazlarda şikayet edilen konulardan birisi de şarjın hızlı bitmesi ve ekranın aşırı enerji tüketmesi diyebiliriz. Apple, bu sorunu tamamen ortadan kaldırmak adına OLED ekranlarında LTPO geliştirmesi yapacak. Uygulanacak geliştirmeyle beraber iPhone ekranları daha az enerji tüketecek ve yeni cihazlarda büyük ihtimalle always on özelliğini de görebileceğiz.

LTPO Geliştirmesi Hangi Özelliklere Sahip Olacak?

Apple’ın OLED ekranlar için uygulayacağı LTPO geliştirmesiyle beraber artık cihaz ekranı daha az enerji tüketecek. Aynı zamanda yenileme hızını 1 Hz seviyesine kadar düşürmeyi planlayan dev firma, bu özelliğiyle duyanları hayrete düşürüyor diyebiliriz. Aynı zamanda geçtiğimiz modellerde sürekli ProMotion ekran beklense de, maalesef hiçbir cihazda bu özelliği görememiştik. LTPO özelliğini, ProMotion ekranla birlikte kullanmak isteyen firma, gerekli iyileştirmeleri yapamadığı için bu entegrasyonu tamamlayamadı. Fakat iPhone 13 modeli için durum biraz farklı diyebiliriz.

Yeni Proje 2021 Yılında Hazır Olacak

Apple’In uygulayacağı ekran teknolojisi değişikliği en erken 2021 yılında gerçekleşecek. LTPO teknolojisini OLED ekrana uyumlu şekilde geliştirecek firma, teknolojiyi büyük ihtimalle iPhone 13 modelinde kullanacak. Tabii ki bu aşamada yenileme hızının süresini ve ekran enerji tüketimini de zamanı geldiğinde daha net öğrenebileceğiz.

iPhone 13 Hakkında Önemli Detaylar Var

2021 yılında karşımıza çıkacak olan iPhone 13 modeli hakkında farklı detaylar da şekillenmeye başladı. Söylentilere göre cihazın arka kısmında dört sensörlü kamera yer alacak. Ayrıca buna ek olarak ProMotion özelliğini de aktif etmeyi planlayan firma, tüm çalışmaları gerçekleştirirse iPhone hakkındaki ön yargıları bitirecek gibi görünüyor.

Önerilen Yazı
iPhone 12 Çıkış Tarihi ve Raporları Ortaya Çıktı
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap