1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Apple, Google’a Rakip Oluyor! Apple, Arama Motoru Geliyor

Apple, Google’a Rakip Oluyor! Apple, Arama Motoru Geliyor

Apple, Google'a Rakip Oluyor! Apple, Arama Motoru Geliyor

Google, Yandex, Bing arama motorlarının yanına bir de Apple, Arama Motoru Geliyor. Apple, Google’a Rakip Oluyor!

Hepimizin bildiği gibi iOS işletim sistemine sahip iPhone modellerinde varsayılan arama motoru olarak Google kullanılmakta. Elbette Apple bunu Google’a iyilik olsun diye yapmıyor. En başarılı arama motoru Google, hadi kullanıcılarım rahat etsin bi arama motoru daha yapayım diye bir şey de yok. Apple, Google’a yıllık 8 milyar dolar ödeme yapıyor. Bu meblağ her ne kadar Apple’ın 2 aylık kazancı olsa da Apple, kendi arama motorunu yapacak.

Apple, Google’a Rakip Oluyor! Apple, Arama Motoru Geliyor

Google ile Apple arasındaki iş birliği bozuluyor. Apple elbette sıfırdan bir arama motoru kurmayacak. Hali hazırda Amerika Birleşik Devletleri içerisinde önemli bir pazar payına sahip olan DuckDuckGo’yu satın alacak gibi gözüküyor.

Elbette bu alım işlemi, arama motorunu aktif etme işlemi kısa vadede olacak birşey değil. Apple, DuckDuckGo’yu hemen bugün satın alsa dahi cihazlarına uyarlaması, randımanlı hale getirmesi ve kullanıma açık hale gelmesi yılları alacaktır. Kaldı ki, Google’dan 8 milyar dolar gibi para gelirken, Apple tarafından böyle bir hamle yapılması elbette mantıksız. Fakat Google, Apple yaptığı ödemeyi azaltırsa, o zaman işler tersine dönebilir.

Sistemle alakalı yeni gelişmeler olduğu takdirde TeknoSitesi olarak sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Bizi takipte kalarak siz de bilgi sahibi olabilirsiniz. Sizin söylemek istediğiniz şeyler varsa yorum kısmından bize ulaşarak söyleyebilirsiniz.

Önerilen Yazı
Whatsapp 5 Yeni Özelliğiyle Daha İyi Bir Deneyim Sunacak!
Yorum Yap

Yorum Yap