1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Ankara’da TikTok Çeken 5 Yaşındaki Çocuk Gözünden Oldu!

Ankara’da TikTok Çeken 5 Yaşındaki Çocuk Gözünden Oldu!

2020-07-26_13-29-53

Ankara’da TikTok çeken 5 yaşındaki çocuk gözünden oldu. Son dönemlerde bu tarz haberler almaya başladık. Sosyal medya kullanımı yaş sınırı iyice düştükçe, olası sorunlar da haliyle karşımıza çıkmaya başladı. Soda şişesinin patlaması sonucu göz merceğinden olan kişi, gözüne 20 dikiş atıldı ve 3 gün içinde 2 farklı ameliyata girdi.

Sosyal medyanın bu sorunları ile zaman zaman gündeme gelen pek çok çalışma var. Haliyle de insanlar pek çok akım ile karşımıza çıkıyor ve bu süreçler konusunda da kendi içinde bir detay yaratıyor. Ankara’da yaşayan 5 yaşındaki Çınar Ortakçı, 16 Temmuz günü TikTok’ta akım haline gelen ‘soda açma’ videosundan etkilenip annesine soda aldırdı. Çınar, daha sonra sodayı videolardaki gibi kaşıkla vurarak açmayı denedi. Bu denemeler sırasında patlayan şişenin cam parçaları Çınar’ın gözüne isabet etti.

TikTok çeken 5 yaşındaki çocuk sıkıntılı günler yaşıyor!

Bu durum hepimiz için çok daha farklı bir hal alabiliyor. En azından sosyal medya üzerinden bu tarz durumlarla ilgili çalışmaların tamamını kendi içinde değerlendirebilir ve incelemeye başlayabilirsiniz. Hastaneye kaldırılan Çınar, burada 3 gün içinde 2 ayrı ameliyat geçirdi. TikTok videosundan etkilenerek akıma katılmaya çalışan 5 yaşındaki çocuğun sağ gözündeki mercek alındı ve 20’den fazla dikiş atıldı. Çınar, ardından hastaneden taburcu edildi. Anne Melike Nur Ortakçı’nın anlattıklarına göreyse doktorlar, Çınar’ın en az 5 ameliyat daha olabileceğini söylediler.

Oğlu Çınar’ı sürekli takip ettiğini belirten anne, akım haline dönüşen videolarda yetişkinlerin sodayı bıçakla patlatıp açtıklarını, çocukların da bunu kaşıkla yaptıklarını belirtti. Kendi çocuğunun da kaşıkla soda açmayı çalıştığını söyleyen anne, olayın yalnızca 3 saniyelik olduğunu belirterek “Bana kimse kızmasın, çocuğu nasıl görmedin” demesin dedi.

Baba Ramazan Ortakçı’nın açıklamasına göre doktorlar, şu anda Çınar’ın gözünün görmesi ile ilgili net bir şey söyleyemiyorlar. Şu anda gözünde 20’den fazla dikişle duran Çınar’ın dikişleri, her şey yolunda gitti takdirde bundan 4 ay sonra alınacak. Bu konuyla ilgili nasıl bir gelişme yaşayacağız ya da neler yapacağız tam belirli değil. Ama bu süreçle ilgili olarak ön plana çıkarılan bütün seçenekleri kendi içinde de değerlendirmek istiyoruz. Zaman kaybetmeyin ve bu süreçlerle ilgili sizler de kendinize göre en etkili çalışmaları kullanmaya başlayın.

Yorum Yap

Yorum Yap