1. Ana Sayfa
  2. Telefon Haberleri
  3. Android, Tuşlu Telefonlarda da Çalışacak!

Android, Tuşlu Telefonlarda da Çalışacak!

android-tuslu-telefonlarda-da-calisacak

Android Tuşlu Telefonlarda da Çalışacak!

Mobil işletim sisteminin popüler isimlerden Android , son dönemde çeşitli iyileştirmeler ve altyapı geliştirmeleri ile milyarlarca kullanıcının memnuniyetini kazanmayı başarmıştı. Mobil dünyada farklı platformlar için geliştirmelerin sinyalini veren Google, telefon kullanımında nostalji meraklılarını sevindirecek bir açıklamada bulundu. Tuşlu telefon kullanan telefon sahipleri için bir Android sürümünün geliştirme aşamasında olduğunu belirtildi. Yetkililer, yakın tarihte mobil işletim sistemi Android’in tuşlu telefonlarda da kullanılabileceğini ifade etti. Gelişen mobil dünyada hâlâ milyonlarca kullanıcının tercihi olan tuşlu telefonlar, pazarda önemli bir paya sahip. Nokia başta olmak üzere bu alanda hâlâ nostalji meraklıları için birçok yeni model üretiliyor. Google da pazarda yer alan bu kitleyi hedef alan bir hamle gerçekleştirmek üzere.

Android

Android, Nokia’nin 8.1 modeli tarzında bir telefon ile görücüye çıkması beklenen tuşlu telefonlar için tasarlandı. Android işletim sisteminin dokunmatik cihazlardaki işletim sistemleri gibi performans konusunda bir iddiası olmasa da birçok hizmeti sağlayacağı belirtiliyor. Google Chrome, Haritalar ve Asistan servisinin başlıca hizmetler arasında yer aldığı söz konusu işletim sisteminde birçok yeniliğin olacağı ifade ediliyor. Fiyat skalasının ise ülkemizde ne şekilde olacağı ise şimdilik bilinmiyor. Fakat diğer tuşlu telefonlara kıyasla daha yüksek bir fiyat bandında olacağı düşünülen Android işletim sistemine sahip tuşlu telefonların geniş bir kitle tarafından kullanılacağı öngörülüyor.

Yapılan hamle ile tuşlu telefon kullanan ancak Android işletim sisteminin kolaylıkları ve imkânlarından da faydalanmak isteyen kitleyi hedef alan Google’ın yapacağı bu devrim niteliğindeki yenilik ile mobil dünyaya farklı bir bakış açısı getireceği öngörülüyor. Öte yandan Nokia başta olmak üzere birçok farklı işletim sistemine sahip telefon markalarının bu hamle karşısında nasıl bir yol izleyeceği ise şimdilik bilinmiyor. Fakat konuyla alakalı çeşitli teknoloji forumlarında tartışılanlara bakılırsa, Nokia ve birçok firmanın bu hamle için ortak hareket edeceği ve pazarda geniş bir kullanım hacmine sahip olan tuşlu telefon meraklıları için ortak bir satış stratejisi izleyeceği düşünülüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap