1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. Android Nedir?

Android Nedir?

Android

Android, Google’ın geliştirdiği akıllı telefonlarda, tabletlerde, televizyonlarda, bilgisayarda kullanılan bir işletim sistemidir. Peki Android nedir? Android kullanan cihazlar nelerdir? Detaylar yazımızda..

android gorsel

Android Nedir?

Android günümüzde Samsung, Huawei, LG, Xiaomi gibi telefonlarda kullanılan, iOS ile sürekli rekabet halinde olan ve günden güne kendini geliştirmeye devam eden bir işletim sistemidir. Android 2 ile sürümü birlikte Samsung telefonlarda yükselmeye başlayan işletim sistemidir. Android 3 sadece tabletler için olan bir işletim sistemi oldu, hiçbir telefonda bu sürüm kullanılmadı ve çabuk unutuldu.

Android’in devrimi Android 4.0 işletim sistemi ile oldu, iOS ile gerçekten rekabet edebilecek seviyeye yavaştan gelen Android, Android 5,6,7,8,9,10 ve 11 ile birlikte kendini sürekli olarak geliştirdi.

Önerilen Yazı
Whatsapp Business Nedir? Kullanımı Nasıldır?

Android’in yolculuğu günden güne devam ederken, hem iOS ile hem de Huawei ile mücadelesi devam etmekte. Amerika – Çin gerilimi ile birlikte bazı Huawei cihazlarda Google uygulamaları kullanılamaz hale getirilmişti. Android burada biraz yanlış kalmış olarak gözükse de günden güne üretilen farklı seviyelerdeki cihazlarla birlikte Android’in gücü, ünü ve stabilitesi günden güne artmaya devam etmektedir.

Android Nasıl Kurulur?

Android işletim sistemleri telefonlarda uyumlu olduğu sürece kurulu olarak gelir. Android işletim sistemini Windows ya da Mac bilgisayarınızda deneyimlemek istiyorsanız bu işlem için farklı emülatörler kullanmak mümkün. Bilgisayar için sizlere emülatör önerilerimizden birisi de Bluestacks Android olacaktır.

Peki sizler Android cihaz kullanıyor musunuz? Kullandığınız cihazlardan memnun musunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap