1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. Android için en iyi 4 VPN Uygulaması

Android için en iyi 4 VPN Uygulaması

NordVPN

Eğer Android telefon veya tablet kullanıyorsanız, işte size hem bilgilerinizi koruyacağınız hem de adrese bağlı sınırlamaları kolaylıkla aşacağınız en iyi VPN uygulamaları.

En iyi VPN uygulamaları, android vpn, 4 vpn android uygulaması, ip adresi gizleyen 4 uygulama, Bilgisayar ve android cihazlarda log tutmama, Netflix kütüphanesi

Piyasada çok sayıda VPN uygulaması bulunmakta, çünkü ciddi bir talep var. Tabii bu kadar uygulama içerisinde hangisinin daha iyi çalıştığını bilmenize de imkan yok. Hangisi vereceğiniz para veya zamana değer, bilemezsiniz. Özellikle bilgilerinizi saklamak konusunda hassasiyetiniz var ise en iyi VPN uygulamasına ihtiyaç duyarsınız. Size bu konuda yardımcı olmak adına çok sayıda uygulamayı inceledik ve android telefonlar için güvenli olan 4 tanesini inceleyeceğiz.

 

En İyi 4 Android VPN Uygulamaları

1. Surfshark

Özelliklerine göre en uygun fiyatlı VPN uygulamalarından birisi olan surfshark uygulaması listenin birinci sırasında yer alıyor. Surfshark’ın önemli özelliklerinden birisi, birden fazla cihazda çalıştırılabilme özelliği. Mesela Netflixin bölgesel kısıtlamalarını kaldırarak, 15 farklı Netflix kütüphanesine birden erişerek çok geniş bir izleme listesine sahip olabilirsiniz.

Surfshark sadece bilgi güvenliği ile gelmiyor. Bonus özellik olarak adlandırabileceğimiz bir surfshark özelliği ise kendi içinde reklam engelleme özelliği ile gelmesi. Reklam engellemeyi genelleyebileceğiniz gibi istediğiniz siteleri liste dışı bırakabiliyor, favori sitelerinize kıyak geçebiliyorsunuz.

Diğer uygulamaların aksine 7/24 müşteri hizmetleri bulunan şirket her türlü sorunuzu cevaplıyor.

Surfsharkı diğerlerinden ayıran bir diğer özellik ise ram üzerinde çalışması. Yani harddiski kullanmıyor, geçici depolama birimini kullanıyor. Böylelikle bilgilerinizin kopyalanması, paylaşılması veya depolanmasını imkansız hale getiriyor.

Gelelim fiyat konusuna. Reklam engelleme, sınırsız cihazda kullanma, Netflix kütüphanesine erişim gibi süper özellikler yıllık 59 Dolarlık bir ücretli sunulmakta.

2. Express VPN

Surfshark’a nazaran daha popüler bir uygulama. Çok sayıda kullanıcısı olduğu için illa bir youtube videosunda veya sesli kitaplarda duymuş olabilirsiniz. ExpressVPN de surfshark gibi RAM kullanıyor, bu da bilgilerinizi depolamadığı için çalınmasına engel oluyor. Yani uygulamayı her kapattığınızda yaptığınız her şey silinmiş oluyor.

Ayrıca uygulama 2 kanallı bağlantı yapmanıza imkan tanıyor. Böylelikle karşı tarafa istediğiniz konularda izin verdiğiniz bağlantı ve vermedikleriniz için ayrı bağlantı yaparak hiç birşeyi yanlışlıkla internette vermenizi önlüyor, VPN’e bağlı olmadığı zaman bile.

 

Diğer android vpn uygulamaları gibi, expressvpn’de ip adresinizi, gezinme geçmişinizi veya telefonunuzdaki diğer bilgileri tutmadığına söz veriyor.

Söz verdiği özellikleri sağlama konusunda bir güven sağlamış olan ExpressVPN, kullanıcılarına biraz tuzlu sayılabilecek bir fiyatla gelmekte. Bir yıl için 99.95 dolar, aylık ise 8.32 dolar ücreti var. Eğer yıllık değil de aylık paketi kullanmak isterseniz aylık 12.95 dolar ödemeniz gerekiyor.

 

3. NordVPN

Android uzmanları arasında popüler olan bir diğer VPN uygulaması ise NordVPN. Uygulama, hızlı, güvenli bir bağlantı ile internet hızında herhangi bir yavaşlık olmadan her şeyi tecrübe edebileceğinizi söz vermekte. NordVPN bağlı iken canlı yayın bile izleyebilirsiniz.

Bir diğer özellik ise IP adresi gizleme, reklam engelleme, hiçbir şekilde log kayıtları tutmama ile size güvenli bir internet surfing sunuluyor.

NordVPN aylık $6.58 olarak ücretlendirilmekte. Altı aylık plan satın almak isterseniz aylık 9 dolardan 6 ay için 54 dolara NordVPN sahibi olabilirsiniz.

NordVPN hem bilgisayar’da hem Android cihazlarda aksamadan çalışabilmektedir.

NordVPN‘i 30 gün boyunca para iadeli olarak kullanabilirsiniz.

4. CyberGhost

CyberGhostVPN

Ve bahsetmek istediğim son popüler VPN uygulaması olan CyberGhost. Yukarıda bahsettiğim tüm uygulamalar gibi ip gizleme, log tutmama ve diğer özellikleri CyberGhost da sunuyor.  Yine diğer VPN uygulamaları gibi uluslararası canlı yayınlara erişimi kesintisiz şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. Bir lisans ile 7 cihazda çalıştırabiliyorsunuz.

CyberGhost’u ilke 24 saatte ücretsiz kullanıyorsunuz. Akabinde aylık 2.75 dolar ile 18 aylık için 49.50 dolara satın alabiliyorsunuz.

 

 

 

 

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap