1. Ana Sayfa
  2. Yazılım Haberleri
  3. Android 11 Özellikleri Görüntülenmeye Başlandı

Android 11 Özellikleri Görüntülenmeye Başlandı

android-11-ozellikleri-goruntulenmeye-basladi

Geçtiğimiz haftalarda Android 11 beta sürümünün yayınlanmasıyla beraber, birçok özellik ortaya çıkmaya başladı. Önümüzdeki zamanlarda yeni tanıtılacak amiral gemilerinden bulunacak olan yeni sürümden, birçok mevcut model de faydalanıyor. Beta sürümün ortaya çıkmasıyla da ilk olarak mesaj özelliği test edilen sürümün, Facebook’a benzer bir özelliği yayınlandı. Peki Androd 11 özellikleri arasında yer alan SMS özelliği kullanıcılara neler sunacak?

Android 11 Özellikleri Artık Detaylanıyor

Geçtiğimiz haftalarda bildiğiniz gibi Android 11 Beta sürümü yayınlanmıştı. Beta sürümüyle beraber, yeni yazılımın da detayları ortaya çıkmaya başladı. Google, Android 11 sürümünü kullanan cihazların SMS özelliğinde güzel bir değişiklik uyguladı. Android 11 özellikleri test görüntülerine göre artık SMS mesajlaşmayı kullanırken, cihazda farklı işlemler de yapabileceğiz. Hem de yeni ortaya çıkarılan özellik, bir sosyal medya platformundan ilham alıyor.

Facebook Messenger İlham Verdi

Facebook bildiğiniz son birkaç yıldır Messenger uygulamasıyla bütünleşti ve mesajlaşmalar artık Messenger üzerinden yapılıyor. Bir mesaj geldiğinde baloncuk şeklinde görünen mesaja cevap vererek, baloncuğu ekranın bir köşesinde tutabiliyorduk. Ayrıca mesajlaşma işlemini gerçekleştirirken de sosyal medyadaki gezintimizi rahat bir şekilde sürdürüyorduk. Yeni Android 11 cihazlarda da SMS uygulaması aynen bu şekilde karşımıza gelecek.

Telefonumuzda bir uygulamaya girdiğimizde herhangi bir SMS aldığımızda, ekrana baloncuk olacak gelecek. Bu aşamada da baloncuğa dokunarak cevabımızı verecek ve işlemimize rahatça devam edebileceğiz. Aynı zamanda rehbere kaydettiğiniz kişiye herhangi bir resim eklediyseniz, baloncukta kişinin resmi bulunacak. Eğer resim yüklemesi yapmadıysanız, kişinin baş harfi baloncukta yer alacak.

Android 11 Özellikleri Ne Zaman Tamamen Görünecek?

Yeni özellik dahil birçok özellik de şuan test aşamasında diyebiliriz. Ayrıca Google’ın duyurusuna göre Play Store altyapısına girerek siz de test uygulamasını indirerek bir test yayıncısı olabilirsiniz. Özellikleri deneyimleyerek, görüşlerinizi paylaşmanıza olanak tanınırken, birbirinden güzel yeni özelliklerin de Android 11 tam sürümünde yer alacağı biliniyor.

Önerilen Yazı
Apple, Google’a Rakip Oluyor! Apple, Arama Motoru Geliyor
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap