1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Android 11 Beta Beklenmedik Şekilde Yayınlandı

Android 11 Beta Beklenmedik Şekilde Yayınlandı

android-11-beta-beklenmedik-sekilde-yayinlandi

Son günlerde ABD kaynaklı yaşanan sorunlar nedeniyle birçok tanıtımın ertelendiğini ve son olarak PlayStation 5 tanıtımının da ertelendiğini sizlere duyurmuştuk. Yaşanan protesto eylemleri ve korona virüs vakaları nedeniyle Android 11 işletim sisteminin lansmanı da ertelenmişti. Lakin hiç beklenmedik bir şekilde, yeni işletim sisteminin beta sürümü yayınlandı. Android 11 işletim sistemi beta sürümün yayınlanmasıyla beraber, güncellenen cihazlarda hala kullanılıyor.

Android 11 Beta Sürümü Yanlışlıkla Yayınlandı

Android 11 işletim sisteminin tanıtım lansmanı, normal şartlarda 3 Haziran’da yani yarın yapılacak. Tanıtımın süregelen olaylardan dolayı ertelenmesiyle beraber beta sürümü de doğal olarak ertelendi. Lakin Google, yaptığı bir hata nedeniyle beta sürümünü yayına aldı. Geçtiğimiz dönemlerde de aynı durumlar yaşandığı için Google, bu duruma yanlışlık demek yerine çalışanlarına özel bir durum olduğun belirtmişti. Yani, güya Google yanlışlık yapmıyor ve çalışanlarına beta sürümünü erken sunuyordu.

Beta Sürüm Yayından Alındı

Durumun fark edilmesiyle beraber yanlışlık eseri yayınlanan beta sürüm, yayından çekildi. Beta sürüm yayınlanır yayınlanmaz telefonlarına güncelleme alanlar ise beta 11 sürümünü hala kullanmaya devam edebiliyor. Google, güncelleme alan cihazlar için herhangi bir düzenleme getirecek mi, takipçisi olarak öğreneceğiz.

Android 11 İşletim Sistemi Ne Zaman Tanıtılacak?

Dünya çapında yaşanan korona virüs nedeniyle birçok marka, ürünlerinin tanıtımını erteledi. Özellikle son günlerde oyun konsolu tutkunlarını üzen bir haber de Sony tarafından gelmişti. PlayStation 5 modelinin de gecikmesiyle beraber, ne zaman tanıtılacağı hakkında herhangi bir bilgi verilmedi.

Google, yanlışlıkla yayınlayıp geri yayından kaldırdığı Android 11 işletim sistemi beta sürümünün, lansmanı veya tanıtım tarihi hakkında herhangi bir bilgi vermedi. İlerleyen günlerde ABD tarafında yaşanan olaylar dindiğinde, firmaların mutlaka açıklamaları yayınlanacaktır.

Adroid 11 İşletim Sistemi Özellikleri

Yeni Android  işletim sisteminin beta yayını ortaya çıktıktan kısa bir süre sonra yayından kaldırıldı. Tabii ki bu güncellemeyi yaparak cihazında Yeni Android işletim sistemi kullanan insanlar var. Şuan için özellikler net olarak bilinmese de, kullanıcılar tarafından yapılacak paylaşımlar özellikler hakkında mutlaka bize bilgi sağlayacaktır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap