1. Ana Sayfa
  2. Telefon Haberleri
  3. Android 10 İşletim Sistemli En Küçük Akıllı Telefon Jelly 2

Android 10 İşletim Sistemli En Küçük Akıllı Telefon Jelly 2

jelly2

Son zamanlarda ilginç telefon tasarımlarının tercih edilmesiyle ve haber olmasıyla beraber, en küçük akıllı telefon modeli de ortaya çıktı. Özellikle günümüzde birçok model Android 10 işletim sistemine sahip olamazken, Jelly 2 modeli hem küçük tasarımıyla hem de boyutuna göre harika özelliklerle karşımıza geliyor. Ayrıca cihazda Android 10 işletim sisteminin bulunmasının yanı sıra, cihaz orta seviye bir kullanım sunuyor. Peki bakalım bu akıllı telefon başka neler sunacak?

En Küçük Akıllı Telefon Jelly 2 Teknik Özellikler

En küçük akıllı telefonlar arasında yerini alan model, Android 10 işletim sistemini barındırıyor. Ayrıca 2000 mAh kapasitesinde batarya gücü bulunan cihazda GPS sistemi ve LTE bant desteği de bulunuyor. MicroSD kart ve çift SIM kart desteğini de içerisinde barındıran model işlemci gücünü de Helio P60 8 çekirdek yonga setinden sağlıyor.

Cihazın kalan özelliklerine baktığımız zaman da RAM gücü gözümüze çarpıyor. Bu küçük telefonda tam 6 GB RAM alanı ve 128 GB dahili depolama alanı bulunuyor. Ön ve arka kısmında birer kamerayla karşımıza çıkan modelin arka kısmındaki ana kamerası 16 MP seviyesinden oluşurken, selfie kamerası da 8 MP kalitesinden oluşuyor. Cihazın boyutundan bahsetmişken ekran boyutunun da 3 inç olduğunun altını çizelim.

Android 10 Özelliği Şaşırtıyor

En küçük akıllı telefon modeli olan Jelly 2’nin Android 10 işletim sistemine sahip olması da kullanıcıları bir hayli şaşırtıyor. Çünkü bu serinin çıkmasıyla beraber birçok cihaz yeni sistemden faydalanamamış, hatta RAM boyutları da hep düşük kalmıştı. Ancak hem işletim sistemiyle hem de RAM gücüyle bu modelin, diğer modellere rahatlıkla kafa tuttuğunu söyleyebiliriz. Peki siz bu küçük model hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı mutlaka bekliyoruz.

Önerilen Yazı
Merakla Beklenen OnePlus Nord Akıllı Telefon Duyuruldu! İşte Efsane
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 7 ay önce

    Türkiye’ye gelmesini isterim özellikleri cok çok iyi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir