1. Ana Sayfa
  2. Yazılım Haberleri
  3. Android 10 Gizemli Özellik Keşfedildi! Mesaj Bildirimlerine Dikkat!

Android 10 Gizemli Özellik Keşfedildi! Mesaj Bildirimlerine Dikkat!

Google-Android-10-Güncellemesini-Yayınladı

Android 10 gizemli özellik oldukça ilgi çekecek gibi görünüyor. Android 10 ile ilgili olarak çalışma yapan pek çok şirket var. Özellikle son dönemlerde yeni güncellemeler geldikçe bazı telefonlardaki durumlar biraz daha farklı görünüyor. Bazı mesajlaşma uygulamalarından gelen bildirimlerde devreye giren bu özellik, doğrudan hatırlatıcılar oluşturulmasını sağlıyor. Söz konusu özellik en azından şuan bazı cihazlarda görülmeye başladı. Peki ama hangi cihazlarda olacak derseniz özelliğin daha geniş kullanıcı kitlelerine ulaşıp ulaşmayacağı şu an için bilinmiyor.

Android işletim sistemine yeni bir özelliğin eklendiği ortaya çıktı. Pek çok kullanıcı için hayat kurtarıcı olabilecek bu özellik, bazı uygulamalar üzerinden doğrudan hatırlatıcılar oluşturulmasını sağlıyor. İşin daha da ilginç yanı ise bu özellik, Android 10’la çalışan tüm akıllı telefonlarda kullanılamıyor. Kullanıcılardan gelen bildirimler, özelliğin en azından şu an için sadece Google Pixel telefonlarda kullanıldığını ortaya koyuyor.

Android 10 ile ilgili yeni özellik üzerinde telegram ya da WhatsApp gibi uygulamaların mesajları da ön plana çıkıyor. Hatırlatıcılar oluşturulabiliyor ve bu süreçle ilgili olarak da farklı bir yapıda ilerleme sağlanabiliyor. Mesela Google Mesajlar, Gmail ya da Twitter’dan gelen iletiler için bu özelliği kullanamıyorsunuz. Özelliğin kapsamının genişleyip genişlemeyeceği şu an için büyük bir sır.

Android 10 gizemli özellik hangi cihazlara gelecek tam bilinmiyor!

Android işletim sistemi ile ilgili ön plana çıkan bu yeni özellik, farklı bir çalışma mantığına ve prensibine sahip diyebiliriz. Gelen mesajda yapılması gereken bir şey var ise hemen devreye giren bu özellik, Google ile ilgili olarak önemli bir çalışma sunuyor. Mesela size birisi Telegram ya da WhatsApp üzerinden mesaj geldi. Orada bir şey almanızı istedi değil mi? İşte bu özellik otomatik hatırlatıcı oluşturuyor ve size o şeyi almanız için uyarı yolluyor. Bu tarz bir yapı ile karşımıza çıkan bu özellik, hatırlatıcı oluşturma biçimi ile de karşımızda beliriyor.

Hatırlatıcı oluştur bölümü ile karşımıza çıkan bu özellikle ilgili söyleyeceğimiz çok fazla şey var diyebiliriz. Google Keep üzerinden hatırlatıcı oluşturan kullanıcılar bu konuda bir kayıt yapabiliyor ve bir süre sonra bu hatırlatıcıyı görmeye başlıyorlar.

Şu an için sadece Android 10’da görülmüş olan bu özellik, pek işlevsel bir şekilde çalışmıyor. Mesela az önce de bahsettiğimiz gibi “X”i al şeklinde bir mesaj geldiğinde özellik devreye giriyor. Ancak herhangi bir randevuyla ilgili bir mesaj aldığınızda, bu özellik çalışmıyor. Örneğin “Akşam 19:00’da akşam yemeği” şeklinde bir mesaj alırsanız, söz konusu özelliği kullanamıyorsunuz. Bakalım bu uygulama nasıl bir şekilde ilerlemiş olacak? Google bunu nasıl yapıyor ya da kapsam nasıl genişleyecek hep birlikte göreceğiz.

Yorum Yap

Yorum Yap