1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri
  3. Amazon Prime Video Nedir

Amazon Prime Video Nedir

prime-video-twitch-gaming

Ülkemizde son derece uygun fiyatlarla kullanıma sunulan ve pek çok kişi tarafından beğenilerek ortaya çıkan Amazon Prime Video son derece rahat bir platformdur. Amazon Prime Video nedir diye soracak olursanız eğer ilk cevap ve en basit anlaşılır şekli ile bir çevrimiçi dizi ve film platformudur.

Türkiye’de çok uygun fiyatlara abonelik sağlaması ile gündeme gelen ve oldukça yüksek abonelik sayısına ulaşan bu platformun en büyük ve en ciddi rakibi Netflix’dir. Netflix gibi online olarak dizi ve film izleme platformu olmaması nedeni ile Amazon Prime Video ortaya çıktı ve çok kısa sürede Türkiye’de oldukça hızlı yayıldı.

Çevrim içi dizi platformları son dönemlerde oldukça fazla rağbet görmektedir. Özellikle Netflix başta olmak üzere Blu TV ve Puhu Tv gibi Türkiye menşeili çevrimiçi dizi film platformları da oldukça fazla tutuldu ancak Netflix gibi global bir seviyede olamadılar. Amazon Prime Video, Netflix’e global ölçekte rakip olarak ortaya çıktı ve abonelik fiyatlarını 8 TL gibi uygun fiyatlardan kullanıma sundu.

Amazon Prime Video içerisinde sadece dizi ve film yayınlanmayacak. İçerisinde HBO, Starz ve Showtime gibi büyük kanalların Premium içeriklerini de yayınlayacak ve bu yayınları son derece kolay bir şekilde izleyebileceksiniz. Türkiye içerisinde aylık abonelik fiyatlarını 8 TL olarak belirledi ve ardından sürekli olarak bu fiyatlardan yayınlanacağını duyurdu. Amazon Prime Video IOS ve Android işletim sistemi olan cihazlarda mobil uygulama olarak ve internet sitesinden ulaşım sağlayarak kolaylıkla üye olabilirsiniz.

Peki Amazon Prime Video’ya nasıl üye olunur ve işlemler nasıl yapılır?

  • İlk adım olarak ilk 30 gün ücretsiz üyelik açıyorsunuz, ardından ayda 8 TL olan Amazon Prime üyeliği satın ala basıyorsunuz.
  • Üyelik dahilinde amazon için sınırsız hızlı kargo, prime gaming ile ücretsiz oyunlar ve twitch aboneliği hakkı da kazanıyorsunuz.
  • Sonraki adımda ise internet sitesinden ya da mobil uygulamasından Prime Video bölümüne girerek devam edin ve son adım olarak Amazon Prime üyelik hesabınıza giriş yapın ve üyeliğiniz tamamlansın.
Yorum Yap

Yorum Yap