1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Alkol ve Tütün ile İlgili içeriklere Facebook ve Instagram Yaş Sınırı Getiriyor

Alkol ve Tütün ile İlgili içeriklere Facebook ve Instagram Yaş Sınırı Getiriyor

2402377_810x458

Büyük, küçük, genç, yaşlı herkes tarafından kullanılan Sosyal medya bazen iyi bazen kötü örnek olmaktadır. Facebook ve İnstagram tarafından yeni bir kural getirildi. Alkol ve Tütün ile İlgili içeriklere Facebook ve Instagram Yaş Sınırı Getiriyor

Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan bir Facebook sözcüsü, uygulamaya koyulan bu yeni politikanın titizlikle takip edileceği belirtildi. Sizde bilirsiniz ki sosyal medya kullanımının yaygınlaşmasıyla beraber platformlar reklam merkezi haline gelmiştir. Şuan da pek çok ürünün reklamı bu platformlar üzerinden yapılmaktadır. Hatta bu durumdan ötürü Dijital Reklamcılık adında bir sektör bile ortaya çıktı.

Reklamlar sınırlama gelmeden önce hemen her alanda yapılıyordu. Facebook tarafından bu konuyla alakalı herhangi bir adım atılmamıştı. Bundan ötürü her yaştan kullanıcı, Facebook da yayınlanan tüm rakamları görebiliyordu. Fakat bu sınırlamayla beraber bu durum değişecek gibi duruyor.

Sosyal medya uygulamalarının böyle bir karar almasının altında elbette bazı nedenler yapıyor. Geçtiğimiz yapılan bir araştırmaya göre ABD’de elektronik sigara kullanımı, ülkenin önde gelen elektronik sigara üreticilerinin reklamları ve satışları nedeniyle patlama yaptı. Hatta öyle ki ABD’deki lise öğrencilerinin elektronik sigara kullanımları, önceki yıllara göre yüzde 80 oranında artış göstermiş durumda.

Önerilen Yazı
Ülkemize Gelmesi Olay Olan S-400 Füzeleri Nedir?
Yorum Yap

Yorum Yap