1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. Akıllı Cihazlar Hayatımızda Ki Yeri

Akıllı Cihazlar Hayatımızda Ki Yeri

5a1c3b6f61361f263c806dcc

Teknolojinin giderek gelişmesi ve teknoloji çağına girmemizle birlikte birçok akıllı cihaz geliştirilmekte ve üretilmektedir. Akıllı cihazlar hayatımızın her alanında kullanılmakta görev olarak hayatımızı kolaylaştırma amacı ile üretilmektedir. Akıllı cihazlar günlük hayatta her alanda kullanabileceğimiz şekilde hazırlanmış yazılım programları ile desteklenmiş olan cihazlardır. Cep telefonları, robot süpürgeler, akıllı saksı, su ısıtıcısına kadar birçok akıllı cihaz seçeneği bulunmaktadır. 

En Yaygın Akıllı Cihazlar ve Kullanım Nedenleri?

Akıllı cihazlar bilgisayarın yeteneklerine benzer olarak davranışları bulunacak şekilde programlanmış olan cihazlardır. Birçoğu cep telefonu, tablet ve bilgisayarlara entegre bir şekilde çalışmaktadır. En yaygın kullanılan akıllı cihazlar ve kullanım alanları şunlardır;

Cep Telefonu

Herkes için olmazsa olmaz cep telefonları akıllı cihazlar arasında en yaygın olanlarıdır. Cep telefonlarının kullanım alanı sadece birilerine ulaşmak ve konuşmak haricinde oldukça artmıştır. Sosyal medya kullanımı, oyun oynama, fotoğraf ve video çekme, müzik dinleme ve diğer akıllı cihazlarınızın kontrolünü yapma gibi birçok kullanım alanı bulunmaktadır. Birçok çeşidi ve modeli bulunan cep telefonlarına ulaşmak günümüzde oldukça kolay bir hale gelmiştir. 

Akıllı Süpürge 

Akıllı süpürgeler şarjlı olarak çalışan süpürge modelleridir. Akıllı süpürgelerinizi telefonuna bir uygulama yardımı ile bağlayarak istediğiniz zaman istediğiniz yerden çalıştırma imkânı bulabilirsiniz. Özellikle evcil hayvan besliyor iseniz kullanım alanları sizin için oldukça faydalı olacaktır. Temizlik yapmakla harcadığınız zamandan akıllı süpürgeler sayesinde tasarruf ederek kendinize ve sevdiklerinize daha çok vakit ayırabilirsiniz. 

Akıllı Saat

Akıllı saat kullanım alanları oldukça geniştir. Akıllı saatlerden arama yapabilirsiniz. Çalar saat özelliği ile alarm kurabilirsiniz. Ayrıca spor takibi, adım sayımı ve nabız ölçme, kalori ölçme gibi özellikleri sayesinde yaptığınız spor ve egzersizlerin etkilerini daha rahat görebilirsiniz. Bu kullanım alanları sayesinde kullanıcılar telefonlarına gereksiz ve çok miktarda uygulama indirme derdinden de kurtulmuş oluyor.

Akıllı Ev

Birçok kişi evden çıktığında veya dışarıda iken perde açık kaldı mı, ocağı kapattım mı gibi sorular ile huzursuz olmaktadır. Akıllı ev kullanım alanları bu sorularda devreye girmektedir. Ses sistemi, ısıtma ve soğutma sistemleri, perde sistemleri, otopark otomasyon sistemi gibi birçok kullanım alanına sahiptir.

Yorum Yap

Yorum Yap