1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Airpods ve Iphone Üretiminde Uzun Zaman Sonra Sevindiren Haber Geldi!

Airpods ve Iphone Üretiminde Uzun Zaman Sonra Sevindiren Haber Geldi!

airpods

ABD’li teknoloji devi Apple sık sık verdiği heyecan verici haberlerle gündeme geliyordu. Son dönemlerde tüm dünyayı etkisi altına alan ancak en çok hasarı ABD’de bırakan koronavirüs salgını nedeniyle teknoloji devinin de bu süreçten olumsuz etkilendiği açıklanmıştı. Apple tarafından yapılan son açıklamalarda üretim ağında sık sık gecikmelerin yaşandığı belirlenmişti. Bu durum beklenen yeni seriler ve modeller hakkında da kullanıcıları ve teknoloji severleri endişeye sürüklemişti. Uzun zamandır olumsuz gelişmelerle gündeme gelen Apple’dan şimdilerde Airpods ve Iphone üretiminde uzun zaman sonra sevindiren haber geldi.

Şimdilerde gelen olumlu haberlerin ardından şirket söz verildiği gibi uzun çalışmalar sonrasında kablosuz kulaklık olan Airpods ile Iphone üretimi konusunda beklenen süreci sonunda gerçekleştirmiş gibi görünüyor.

Airpods ve Iphone Üretiminde Eskiye Dönüş Başladı

Tüm dünyada ortaya çıkan ve pandemi süreci teknoloji devini de olumsuz etkiledi. Üretim aşamasında ciddi sorunların olduğu ifade edilmişti. Sorunların uzun zamandır devam ettiği açıklanmıştı. Üretimlerde yaşanan kısıtlamalar, şirketin değerini de etkilemeye başladı.

Apple tarafından bunun üzerine yeni bir bilgi daha paylaşıldı. Yapılan değerlendirmeler sonrasında üretimlerin yeniden pandemi öncesindeki Ocak ayına döndüğü belirlendi. Salgın nedeniyle ortaya çıkan ekonomik daralmalar nedeniyle şimdilerde Iphone modellerine karşı ilginin eskisi kadar yoğun olmadığı ifade edilmişti.

Üretim Sorunu En Çok İki Modelde Ortaya Çıkmıştı!

Yapılan düzenlemelerin ardından en dikkat çekici değişimlerde Iphone 11 ve Iphone 11 Pro modelleri içerisinde yaşanmıştı. Daha önce gelen şikayetler göz önünde bulundurulduğu zaman bu iki model üzerinde yoğunlaştığı belirlenmişti.

Şimdilerde yapılan değerlendirmeler ve gelen bilgilerin ardından üretimde yaşanan gelişmelerin Airpods ve Iphone modellerini içerisinde barındırdığı belirlendi. Üretim aşamasında yaşanan ciddi sorunlar nedeniyle Çin gibi ülkelerde stok kalmadığı için teknoloji severler başka markaların modellerini tercih etmeye başladılar. Üretim aşamasında iyi haberlerin arka arkaya gelmesinin ardından Iphone 12 serisi üzerinde yaşanan umutsuzluklar da yavaş yavaş yok olmaya başladı. Bu sorunun ortadan kaldırılması ile birlikte yaşanması muhtemel gecikmenin de ortadan kalkabileceği yönünde umutlar ortaya çıkmaya başladı. Apple bu süreçte olumlu gelişmelerle birlikte kullanıcıları heyecanlandırmaya başladı.

Önerilen Yazı
Dark Reader İle İnternet Sayfalarını Göz Yormadan Kullanabilmek Mümkün!
Yorum Yap

Yorum Yap