1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Afyon’da Tiktok Videosu Çeken Genç Hayatını Kaybetti!

Afyon’da Tiktok Videosu Çeken Genç Hayatını Kaybetti!

2020-07-08_10-32-55

Tiktok videosu konusunda herkes kendine göre farklı yorumlarda bulunabilir. Bu durum hem içerik olarak hem de benzer konular olarak ön plana çıkabilir. Afyon üzerinde yaşayan ve yeni bir video çekmek için su birikintisine giren 17 yaşındaki genç, hayatını kaybetti. Video çekmek için taş ocağı tarafından açılan bir çukura giren gencin cansız bedenine ulaşıldı.

Çukurlar için herhangi bir uyarı levhası asmayan şirkete aile tepki gösterdi. Afyonkarahisar şehrine bağlı Karaaslan köyünde geçen bu olayda, 17 yaşındaki genç (Oğuzhan Baylan), akşam saatlerinde ismi açıklanmayan bir arkadaşıyla video çekmeye gitti ve bir araya geldiler.

Bu arkadaşların video çekmek için seçtikleri yer bölgedeki su birikintisi idi. Baylan suya girdi ve bir anda ortadan kayboldu. Öteki arkadaşı da taşlara tutundu ve kendini kurtarmayı başardı ve bu şekilde bir ilerleme yaşandı. Arkadaşı sudan çıkar çıkmaz hemen Baylan’ın ailesini aradı ve jandarmayı aradı. İhbarın ardından bölgeye intikal eden jandarma ekipleri ve sağlık ekipleri Sualtı arama ve kurtarma ekibine ihtiyaç olduğunu söyledi. Bununla birlikte Konya İl Emniyet Müdürlüğü’nden sualtı arama biriminden ekipler hemen olay yerine gitti.

10 dakikalık bir çalışma ile Baylan’ın cansız bedenine ulaşıldı. Çocuklarının cansız bedenine ulaşan aile sinir krizi geçirdi ve Baylan’ın cenazesine otopsu yapılmak suretiyle bir hastanenin morguna kaldırıldı.

Tiktok videosu konusunda aileden tepki!

Aileden tiktok videosu konusunda bir tepki geldi. Şirketin bir şekilde uyarı levhası asmamasına tepki gösteren aile, bu konuya dair çok daha aktif bir yorumun olması, şirketin uyarı asması gerektiğini söyledi. Şirketin de bu durumdan kabahatli olduğunu söyleye aile çok sinirliydi. Jandarma ekipleri de bu olayla ilgili inceleme başlattı ve duruma dair yeni bir sonuç beklemeye başladılar.

Bu sonuçlar genellikle Tiktok videosu ya da benzeri platformlarla ilgili değil. Biraz daha reyting kaygısı ile ön plana çıkarılan seçenekler olarak görülüyor. Kişilerin gerek hayata dair, gerek ise yaşama dair yaptığı, ön plana çıkardığı her şey için kendinize göre bir yol seçebilirsiniz. Ama bu yollar tehlikeli ise biraz daha dikkatli olmak gerekiyor. Risk tam olarak böyle bir şey değil çünkü.

Yorum Yap

Yorum Yap