1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. ABD’yi Robotlar Kurtaracak!
Trendlerdeki Yazı

ABD’yi Robotlar Kurtaracak!

ABD'yi Robotlar Kurtaracak!

Dünya üzerinde robotlar; insanların yerine geçmeye devam ediyor; kimlikleri bunun asla gerçek olamayacağını düşünüyordu. Bazı insanlar ise robotların ilerde tam bir faciaya yo açacağını düşünürken; Amerika üzerinden gelen haberler dünyayı şoka uğrattı. Dünya üzerinde bir salgın başladı; yaklaşık 4 ay önce başlayan salgın Çin’in Vuhan şehrinden çıkarken kısa sürede bu ülkeyi terk etti ve kendine başka ülkeler aramaya başladı.

Çin’den sonra kendine İtalya’yı başkent ilan eden bu salgın hastalık orayla da yetinmeyip başta bütün Avrupa olmak üzere dünyaya yayılmayı başardı. Ne dağlar ona engel olabildi ne de okyanuslar. Hastalık İtalya’dan sonra en büyük zararı Amerika’ya vermeye başladı ve ABD bu işte ne yapacağını buldu; ABD’yi robotlar kurtaracak. İşte detaylar.

ABD’yi Robotlar Kurtaracak!

Dünyanın parlayan gücünden bahsediyoruz; ABD, yani Amerika birleşik devletleri; 5o den fazla eyaletiyle hem nüfus hem de yüz ölçümü olarak büyük; dünya üzerinde kurduğu siyasetle daha büyük bir ülke.

ABD’yi Robotlar Kurtaracak!

Bu büyük ülke covid 19 adı verilen hastalığa teslim olmak üzereyken imdatlarına, dünyayı felakete uğratacağından bahsedilen robotlar yetişti. ABD robotları pek çok alanda zaten kullanan bir ülkeydi ancak hastalığın insanlara çok hızlı bir şekilde bulaşması, sağlık konusunda çalışan eksiği olması robotları sağlık alanına da soktu. Robotlar artık sağlık çalışanlarının yaptığı bazı işlemleri yapacak.

Önerilen Yazı
Covid 19 Bulaşmayan Araba Üretilmeye Başlandı!

Robotlar günde 3 binden fazla test yapacak

ABD, robotları virüsle mücadele kapsamında genel de dezengekte işlerinde kullanıyordu. Bu dünya için çok fazla bir şok değil yani. Robottan sunucu bile dünyada yapılmıştı ancak korona testi yapacak robot, yine insanları şaşırtmayı başardı.

Robotlar günde 3 binden fazla test yapacak

Şu an ilk aşama olarak yapılan bu uygulamada robotlar günde 3 bin test yaparken ilerleyen zamanlarda test sayısını da arttırmayı planladıkları öğrenildi. Virüsle yapılan savaşta ağır kayıplar veren ABD, virüsü robotlarla yenmeyi başarabilecek mi?

Yorum Yap

Yorum Yap