1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. ABD’de Durumlar Kritik: Apple Mağazaları Yağmalanıyor

ABD’de Durumlar Kritik: Apple Mağazaları Yağmalanıyor

abdde-durumlar-kritik-apple-magazalari-yagmalaniyor

Geçtiğimiz günlerde ABD’de meydana gelen olayların gelişmesiyle beraber durum daha da kritik bir hal aldı. Olayların gelişmesiyle ve halkın kızgınlığıyla ortaya çıkan sonuçlara bakıldığında, birçok teknoloji mağazasının yağmalandığını ifade edebiliriz. Üstelik yağmalanan mağazalar arasında Apple mağazaları da yer alıyor. Aktarılan son bilgilere göre tüm Apple mağazaları yağmalanıyor.

Protestolar Şiddetleniyor

Geçtiğimiz günlerde silahsız bir şekilde polis tarafından etkisiz hale getirilen George Floyd, tutuklama esnasında hayatını kaybetmişti. Bu olay üzerine ABD’de neredeyse tüm eyaletlerde eylemler ve protestolar başladı. Protestoların başlamasıyla beraber ABD Başkanı Donald Trump’ın attığı Twitter paylaşımları da olayların iyice kızışmasına neden oldu.

Mağazalar Hızlıca Yağmalanıyor

ABD’de yıllar önce yaşanan ırkçılık olaylarının yeniden alevlenmesiyle beraber, halkın fazlasıyla öfkeli olduğu görülüyor. Önüne gelen tüm mağazaları yağmalayan ve her alana zarar vermeyi hedefleyen protestocular teknoloji mağazalarını da boş geçmeden yağmalıyor. Teknoloji mağazalarının daha önce de yağmalandığını Twitter üzerinden duyuran bireysel vatandaşlar, Apple mağazaları yağmalanıyor adıyla başlıklar atınca, ortaya çıkan görüntülerin gerçekten de ürkütücü olduğunu söyleyebiliriz.

Twitter Paylaşımları Fazlasıyla Ürkütücü

Günlerdir ABD’nin tüm eyaletlerinde süren ırkçılık protestoları, maalesef büyük teknoloji firmalarına da zarar vermeye başladı. Özellikle son paylaşımlara bakıldığı zaman Apple mağazalarının da yağmalandığı söylenirken, bu durumu onaylayan videolar da mevcut. Twitter hesapları üzerinden paylaşılan videolara göre protestocular mağazalara beyzbol sopalarıyla saldırıyor ve saniyeler içerisinde yağmalıyor.

Twitter üzerinden yönlendirilen son paylaşımlara göre, durmaksızın Apple mağazaları yağmalanıyor. İlk olarak Portland Oregon Apple Store’un saldırıya uğradığını belirten protestocular, herkesin Apple ürünleriyle kaçtığını da ifade ediyor.

Apple’dan Açıklama Gelmedi

Yaşanan olaylara ve atılan Twitter paylaşımlarına rağmen, teknoloji devi Apple’dan herhangi bir açıklama yapılmadı. Olaylar hakkında hiçbir şekilde görüş belirtmeyen firma, durumlar böyle devam ederse bir açıklama yapacak gibi görünüyor. İlerleyen günlerde yeni gelişmeleri biz de merakla takip edeceğiz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap