1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. ABD’de Bulunan Türkler Ülkemize Getirilecek

ABD’de Bulunan Türkler Ülkemize Getirilecek

Hangi İllerde Yasak Yok? 

Koronavirüs salgınının bütün dünyada etkisini göstermesi ile birlikte dünyanın her yerindeki vatandaşlarımızı devletimiz ülkemize getirmişti. Şimdi ise ABD’de bulunan Türkler için ikinci bir sefer düzenlenecek. Peki ABD’de bulunan Türkler, Türkiye’ye nasıl dönebilirler? Detaylar yazımızda..

ABD’de Bulunan Türkler Tahliye Edilecek! Onlar İçin 2. Uçuş

Bildiğiniz gibi koronavirüs salgınında yurtdışında kalan Türkler için sürekli olarak ülkemize uçuşlar düzenlendi ve vatandaşlarımız ülkemize geri getirildi. Fakat çeşitli sebeplerden ötürü ülkemize dönemeyen vatandaşlarımız için de 2. sefer uçuşlar düzenlenmeye başlandı. Peki bu uçuşlar ABD’den Türkiye’ye ne zaman yapılacak?

Önerilen Yazı
65 Yaş Üstü İçin Yeni Düzenleme

Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği yazılı bir açıklamada bulunarak kafalardaki soru işaretlerini dindirdi. Washington Büyükelçiliği bu açıklama ile beraber ABD’de bulunan Türklerin 10 Haziran tarihinde Los Angeles yerel saatiyle 16.00’da Los Angeles Uluslararası Havalimanı’ndan İstanbul’a özel bir uçuş düzenleyerek getirileceğini duyurdu.

Yapılan açıklamada “Bahse konu sefere sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de ikamet izni bulunanlar kabul edilecektir” ifadesi de yer aldı. Yani Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından ayrılan ABD vatandaşları ülkelerine geri dönemeyecekler. Bilet almak isteyen vatandaşlar da Türk Hava Yolları çağrı merkezinden ya da “[email protected]” adresinden ve Türk Hava Yolları Los Angeles ofisinden biletlerini alabilecekler.

Herkes Türkiye’ye Dönemeyecek!

Türkiye’ye dönmek isteyen vatandaşların uçuş günü COVID-19 testi ve ateş ölçümleri yapılacak. Test sonuçları pozitif çıkan kişiler ya da semptom gösteren kişiler uçuşa alınmayacaklar.

Bu şekilde önlemler almak isteyen Türk Hava Yolları ve Sağlık Bakanlığı’nın önlemleri sizce ne derece geçerli olur? Konu ile ilgili yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap