1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri
  3. ABD ve Çin Arasındaki Gerilim Teknoloji Sektörünü Etkileyecek

ABD ve Çin Arasındaki Gerilim Teknoloji Sektörünü Etkileyecek

ABD ve Çin Arasındaki Gerilim Teknoloji Sektörünü Etkileyecek

Amerika Birleşik Devletleri ile Çin arasında uzun zamandır ara ara alevlenen ve ara ara sönük bir şekilde devam eden teknoloji savaşı yaşanmaktadır. Her iki tarafta inatçı. Her iki tarafta geri adım atmak istemiyor. ABD ve Çin Arasındaki Gerilim Teknoloji Sektörünü Etkileyecek 

ABD ve Çin Arasındaki Gerilim Teknoloji Sektörünü Etkileyecek

İki ülke arasında yıllardır bir türlü dinmek bilmeyen gerilim şimdiye dek pek çok alanda olumsuz etkilere neden oldu. Bitmek bilmeyen bu gerilimin şimdilerde ise teknoloji stoklarını düşüreceği düşünülüyor. Dünya genelini etkisi altına almış olan virüsten dolayı zaten üretim faaliyetleri aksamıştı. Şimdilerde ise teknoloji sektörü daha da etkilenecek.

Önerilen Yazı
Facebook Afrika’ya İnternet Alt Yapısı Döşeme Kararı Aldı

Gerek ticaret, gerek siyasi gerek ise diplomatik ilişkilerin giderek kötüleşmesinin üzerine Amerika ve Çin bir takım uzlaşma girişimlerinde olsalar dahi ülke çıkarlarından taviz vermemek için geri adım atmıyorlar.  Pazarlar arasında meydana gelen corona virüs salgını nedeniyle iki ülke ekonomik yönden hasar alacak. Kredi krizi gibi dış etkilerin de olduğu bu durumda oldukça etkili olacak bazı çözümler üretilse de teknoloji alanında eksiklikler hep olacak.

Tedarik Zinciri Etkilenecek Mi?

Amerika’nın beş büyük şirketi olan Apple, Facebook, Amazon, Netflix ve Google’ın vergilendirilmesiyle alakalı konuların sürekli konuşmasından ötürü iki ülke arasında bazı sorunlar yaşandı. İki ülkenin arasında olan iplerin giderek gerilmesi ve uluslararası alanda bu durumun büyük yer kaplamasının önemi vurgulanmakta. Ülkeler arasında olan gerginliğin ne zaman son bulacağı belli değil. Yeni gelişmeler oldukça sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

Yorum Yap

Yorum Yap