1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. ABD TikTok’a Karşı Harekete Geçiyor! O Uygulamanın Sonu Kötü!

ABD TikTok’a Karşı Harekete Geçiyor! O Uygulamanın Sonu Kötü!

2020-07-17_12-04-10

ABD TikTok’a karşı bir şekilde harekete geçiyor. ABD üzerinde gündemle ilgili olarak pek çok olay yaşanıyor. Tiktok durumu da bu olaylardan birisi. Tiktok ile ilgili çok güzel içerikler kadar çok kötü içeriklerin de olduğunu düşünen insanlar, bu süreçle ilgili olarak çok daha aktif bir yaklaşıma dahil olmak istiyor ve herkes için daha dengeli ve estetik bir yapıda çözümlerin olacağı düşünülüyor.

Ulusal güvenliği tehdit ettiği gerekçesiyle TikTok ile sorun yaşayan ABD, bu süreçlerle ilgili yakın ve geniş bir çalışma yapmak istiyor. Önümüzdeki haftalarda bu platformlarla ilgili yeni kararlar alınacağını söyleyen ABD, TikTok ile ilgili olarak yeni bir çözüm yaratmak istiyor gibi görünüyor. Peki ama neden bu şekilde bir tavır sergileniyor derseniz, henüz net değil gibi.

ABD TikTok’a karşı harekete geçiyor!

Yapılan açıklamalara göre olay şu şekilde gelişiyor:

TikTok, WeChat ve ulusal güvenlik açığı potansiyeli olan diğer uygulamalarda, özellikle yabancı bir düşman tarafından Amerikan vatandaşları hakkında bilgi toplanmasıyla ilgili olarak, ulusal güvenlik riskini göz önüne alan bir dizi yetkili bulunuyor tarzında bir çalışma organize ediliyor diyebiliriz. Tabi bu duruma karşı TikTok cephesinden nasıl bir adım atılacak henüz bilinmiyor.

Söz konusu haberlere göre uygulamalara karşı alınacak önlemlerle ilgili ne gibi bilgiler var henüz net değil. Lakin ABD TikTok için somut bir adım atacak mı? Bilemiyoruz. Lakin yapılan açıklamalara göre haftaya bir açıklama yapılacak ve bu duruma dair bir somut adım atılacak gibi görünüyor.

Güncel ve hızlı bir çalışma ile karşımıza çıkarılan bu süreçlerle ilgili olarak Reuters tarafına yapılan haberlere bakarsak, kullanıcıların gizliliğini ihlal eden bir uygulama olduğu düşünülüyor. TikTok ile ilgili olarak çok daha etkili, çok daha yenilikçi ve fırsat odaklı bir çalışma sunan süreçlerle ilgili karşımıza çıkarılan ayrıntıları ve beklentileri de güncel olarak kullanabilir ve incelemeye başlayabilirsiniz.

Amerikan ordusu ve kolluk kuvvetleri tarafından yapılacak olan çalışmalar ile birlikte TikTok ile ilgili engellemeler her an gelebilir. Ya da uygulamaya karşı bir dizi ceza kesilebilir. ABD üzerinde sunulan verilerin Virginia eyaleti üzerinde saklandığını söyleyen TikTok, sunucularını zaten buralarda bulundurduğunu söyleyerek güvenlikle ilgili açıkların olduğunu reddediyor.

Yorum Yap

Yorum Yap