1. Ana Sayfa
 2. Genel Haberler
 3. 65 Yaş Üstü İçin Yeni Düzenleme

65 Yaş Üstü İçin Yeni Düzenleme

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Anneler Günü Mesajı!

Yeni koronavirüs salgınında Türkiye’nin normalleşme süreci devam ediyor. Bu süreçte ülkemizde bazı yaş gruplarına kısıtlamalar uygulanmıştı. Başlanıçta 20 yaş altı ve 65 yaş üstü olan bu kısıtlamalar, 18 yaş altı ve 65 yaş üstü olarak düzenlenmişti. Gözler bu kısıtlamaların da kaldırılması için Cumhurbaşkanlığı’na ve Sağlık Bakanlığı’na çevrildi. 65 yaş üstü için yeni düzenleme yapıldı. Peki düzenleme ne içeriyor? Detaylar yazımızda..

65 Yaş Üstü İçin Yeni Düzenleme

Koronavirüs salgını ülkemizde yaşamı durma noktasına getirmiş, insanların sıkıntılı bir süreç ile baş başa kalmasına yol açmıştı. Başlangıçta 65 yaş üstü için uygulanan kısıtlama zamanla 20 yaş altı için de geçerli olmuştu. Birkaç ay süren bu kısıtlama, son zamanlarda 18 yaş altı ve 65 yaş üstü için geçerli olacak şekilde revize edilmişti. Görünen o ki, 65 yaş üstü için de yeni bir değişiklik yapılmak üzere.

Önerilen Yazı
Nargile Koronavirüs Yuvası Çıktı!

Yapılan düzenlemeye göre halihazırda bir gün olan 65 yaş üstü sokağa çıkma izni, iki güne çıkartılıyor. Bu düzenleme ile birlikte evde kalıp gün yüzü göremeyen yaşlı vatandaşlar, daha fazla dışarı çıkabilecekler. Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, 65 yaş üstündeki vatandaşların sokağa çıkma izninin 1 günden 2 güne çıkarılması ve haziran sonunda da sokağa çıkma kısıtlamasının tamamen kaldırılması planlanıyor. Hedeflenen tarih ise olabilecek en erken tarihte bu kısıtı kaldırmak. Atılacak bu adım şimiden yaşlıları memnun etmişe benziyor.

Peki sizler 65 yaş üstünün sokağa çıkma kısıtlaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (7)

 1. 11 ay önce

  Hastalar evde karantinada hastanede olur.Burası anlaşıldı mı? Peki bu 65 yaş ve üstü neden ev karantinasında ?Hasta olmadıkları halde.Hasta olmayan yurttaşlar dışarda hasta ve taşıyıcılar içerde olması gerekmezmi?

 2. 65 YAŞ ÜSTÜ İŞTE ÇALIŞANLAR BİR İŞİ OLANLAR DA SERBEST SADECE YILLAR BOYU DEVLETİNİN MEFAATİ İÇİN ÇALIŞIP EMEKLİ OLANLARA YASAK.DÜNYADA BÖYLE BİR UYGULAMANIN EŞİ VE BENZERİ YOK .HANİ TÜM İNSANLAR DİL,IRK,RENK,YAŞ BAKIMINDAN EŞİTTİ.ANAYASAMIZA VE İNSAN HAKLARINA AYKIRI.BEN BİLİM KURULUNUN DEĞERLİ ÜYELERİNE SESLENİYORUM LÜTFEN YETER ARTIK.SAYGILAR

 3. 11 ay önce

  iyi güzelde bir virüsten koruyalım derken evde daha cok cesit hastalıklar artacak ve bunuda yakında görecegiz , yine kilişe cevap yanıldık olacak , evde çalışan çocuklarıyla yaşayanlara ne demeli peki onları ne derece virüstan koruyabiliyoruz acaba , koruma iyide , insanların bağisıklık sistemlerini artırmak için birşeyler yapılmalı , evde sterile olmuş insanlar dışarı çıktığinda vucutları mikrop kapmaya daha uygun olmuyormu , hele hele hafta sonu evde hafta içi dışarda bu ugulamayı hiç mi hiç anlamış degilim , karantina desen değil iki günde ne olurki , bilim adamları 14 gün bile yeterli olmayabilir derken , ne diyim umarım tez zamanda daha düzgün bir hayata geçeriz

 4. 11 ay önce

  Paralar cebimizde kaldı. Biz de evde. Daha ne istiyoruz ki? Hahhhhaaahh!

 5. 11 ay önce

  Hiç olmazsa 2 gün yapmayı düşünüyorlarsa 1 gün hafta içi bir günde Pazar günü olsun.Bizde bankalarda vf resmi kurumlarda olan işlerimizi halledelim.

 6. 11 ay önce

  Ben Denizli Merkrzefendi ilcesi Yeişehir Mahallesinin İhtiyar delikanlılarında (72 yaş) Vatandaşım bu uygulama bizlere zulumdür.Niyeki denilecek olunursa 7 Hazran Günü saat 17 civarında sokaga cıktım .2 saat gibi dolaştım Egger yalan söylüyorsam varsa MBS Kameralarından konırol edi,lebilir yüz kişiyle karşılaştıysam bunların yarıdan cogu maskesiz ve bizim yaş gurubunun altı kişilert .VE MAHALLE ARALARINDA KÖŞE BAŞLARINDA Denrtinsiz eldivensiz maskesiz 3_ 4 yerde satıcılar olduğu gibi onlarca cocuk sokaklarda site aralarında maskesiz oyun oynuyorlardı bu bir ihbar olarak kabul edilmesi ve denetimin adam gibi yapılması veya bir kesime gereksiz yere magdur edilmemesini rica.

 7. Akşamdan sabaha değişir mi acaba?
  Serbestide o denli çelişkiler var ki çoğu yönetenler ve tepeden düşünülmeden iyice anlatılmadan ve birçok ekonomik zorluklardan dolayı…
  Bakan yerine açıklamaları her gün birer Bilim Kurulu üyelerinden bekliyoruz. Yaşlı ve gençlik psikoloji uzmanlarımızın bu güne dek somut ‘halden anlayan’ bir bilgilendirmeye rastlamadık. Tekrar ifade etmek gerekiyorsa açıklamaları Bilim Kurulundan beklememizin nedeni:
  Sözkonusu ”Pandemi”nin bugünden yarına değil yaşamımız boyunca kazanımlarımızı her türlü siyasi çıkarlar için heba etmemeliyiz.
  Yaşam hakkımızı sorgulamak her yurttaşın görevi ve sorumluluğundadır. İktidar kim olursa olsun sağlık konusunda hiç bir masraftan kaçınmamalı ve harcamaların denetimini herkese açık yapmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir