1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. 6 Bin TL Maaş Veriyorlar Ama Çalışacak Kimseyi Bulamıyorlar!

6 Bin TL Maaş Veriyorlar Ama Çalışacak Kimseyi Bulamıyorlar!

6 Bin TL Maaş Veriyorlar Ama Çalışacak Kimseyi Bulamıyorlar!

Türkiye de İşsizlik Sayısı giderek artış gösteriyor. Hal böyle olunca insanlar yeni işler bulmak için çaba gösteriyorlar. İşsizlik sayısının artış gösterdiği bugünlerde Onlar 6 Bin TL Maaş Veriyorlar Ama Çalışacak Kimseyi Bulamıyorlar! 

6 Bin TL Maaş Veriyorlar Ama Çalışacak Kimseyi Bulamıyorlar!

Van’ın Erciş ilçesinde hepimizin bildiği gibi büyükbaş hayvancılık gelişmiş düzeydedir. Hayvanların yetişmesi, bakımı her ne kadar zorlu bir iş olsa da iyi gelir getirdiği aşikar. Van’ın Erciş ilçesinde büyükbaş hayvancılıkla uğraşan kişiler 6 Bin TL maaş ile çalışacak çoban arıyorlar fakat bulamıyorlar. Hayvancılıkla uğraşan 20 aile 300 büyükbaş hayvanı için hala çoban arıyor. Aylık 6 bin TL maaş vereceklerini söyleyen hayvancılar çoban bulamayınca çözümü kendileri ürettiler.

Hayvanların bakımı için her aileden iki kişi sırayla çobanlık yapıyor. Çobanlar, hayvanlarını ağıllarından alarak meraya götürüp, sonra yeniden ağıllarına geri getirmekte. Fakat bu iş için eleman bulunamaması sorunu hala devam etmekte.

8 Bin TL Maaş Vermeyi Göze Aldılar!

Hayvancılıkla uğraşan aileler, hayvanlarını emanet edebilmek adına bir çoban bulduklarında onu işe alacaklarını hatta çözüm için maaşı 8 Bin TL’ye çıkarabileceklerini belirttiler. Hayvancılıkla uğraşan kişiler de bir an önce çözüm bulunabilmesi için ekstra çaba sarf etmektedir. Bir an önce çoban bulunabilmesi ve sorunlarının çözümlenebilmesi için arayışlarına devam etmektedirler.

Yeni işçi alımları olduğu takdirde TeknoSitesi olarak sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Siz de bizi takipte kalarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Sormak istediğiniz birşey varsa yorum kısmından bize ulaşarak bildirebilirsiniz.

Önerilen Yazı
ÖSYM Sınav Yerlerini Açıkladı!
Yorum Yap

Yorum Yap