1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. 5G Şebekesi Gelecek Yıl Hazır!

5G Şebekesi Gelecek Yıl Hazır!

5G Şebekesi Gelecek Yıl Hazır!
İnternet aleminin giderek gelişim sağladığı günümüz Türkiye’sinde 5G teknolojisine geçiş yapmak için çalışmalarını sürdürmektedir. Türkiye’nin 5G Şebekesi Gelecek Yıl Hazır! 
5G’nin gelecek yıl içerisinde hazır olacağı ve buna yönelik çalışmalar yapılacağı konusunda bugün açıklama yapıldı. Biz de sizlere bu açıklamadan bahsetmek istiyoruz.

5G Şebekesi Gelecek Yıl Hazır!

Türkiye’nin kurulması planlanan 5G Radyo ve Çekirdek şebekesi 2021 yılının ortalarına doğru testlerine başlayacaklardır. Testler yapıldıktan sonra 2022 yılında kullanıma açılacaktır.
Evlerinizde ya da ofisinizde internet sıkıntısı sizlerin işini etkileyebilir. Bundan ötürü kullanıcılara hızlı ve sıfır gecikmeli internet vadeden 5G Teknolojisi her ne kadar bazı ülkelerde aktif olarak kullanılsa da henüz tam manasıyla erişime açılmamıştır.
Bütün dünya genelinde kullanımına başlanan 5G çalışmaları Türkiye genelinde de çalışmalarına devam etmekte. ULAK Haberleşme Genel Müdürü Metin Balcı 5G ile ilgili açıklamalarda bulundu.
5G Şebekesi

2021 Yılının Ortalarına Doğru Hazır

Teknoloji de yaşanan gelişmeler hem ekonomik hem de siber güvenlik açısından tüm dünyanın yakından takip ettiği bir yarıştır. Bu yarışın önemini belirten Metin Balcı, 4,5G teknolojisinde ülke olarak önemli noktaya gelindiğini ve belirtmektedir. Aynı şekilde daha ileri götürecek şekilde geliştirme sürecinin devam ettiğini bildirmekte.

Metin Balcı:

5G radyo ve çekirdek şebekemizi 2021 ortasında hazır edeceğiz.” dedi.

2022 de Kullanıma Açılacak!

5G Teknolojisi hazır edildikten sonra gelecek yıl test çalışmalarına başlanacağını belirten Metin Balcı, bu teknolojinin 2022 yılında operatörler tarafından kullanabileceğini aktardı.

Önerilen Yazı
Bir Tek O İptal Olmadı! Adidas Uncancelled Cup Başlıyor!

Balcı, Corona Virüsü Salgını sebebiyle iletişimin ertelendiğini belirtti. Metin Balcı yaptığı açıklama da:

“Evrensel Projesi kapsamında, 700’ü aşkın köy okulu öğrencisi ULAK baz istasyonları vasıtasıyla EBA’nın online eğitim sistemine ulaştı.Eğitim ve iletişim sürekliliğini sağlamadaki katkımızı gördükçe çalışma azmimiz artıyor. Bu sorumlulukla ULAK Haberleşme olarak, ekosistemimizle 5G teknolojisini geliştirmek için çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

5G ülkemizde kullanılmaya başladıktan sonra internet hızının artış göstereceğini biliyoruz. Bu sayede kesintisiz internet kullanabilecek ve hiç bir sorun yaşamadan işlemlerinizi halledebileceksiniz. Biz de sizlere 5G ile ilgili yeni güncellemeler yapıldığında sizlere bilgi vermek istiyoruz. Bizi takipte kalarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap