1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. 50 CC Motosiklet mi, Elektrikli Bisiklet mi?

50 CC Motosiklet mi, Elektrikli Bisiklet mi?

motor

Son zamanlarda ikinci el araç piyasasının yükselmesiyle ve sıfır araç üretiminin durmasıyla beraber, insanlarımızı hemen iki teker düşüncesi aldı. İşe gidip gelirken, fazla mesafe gidiş gelişi yapmayanlar 50 cc motosiklet veya elektrikli bisiklet almaya çalışıyor. Normal motosiklet kullanmak istemeyenler veya ehliyetli olmayanlar elektrikli bisiklet alırken, kimi insanlar da rahatlıkla motosiklet tercihi yapabiliyor. Peki bu süreçte motor ehliyetsiz insanlar için 50 cc motosiklet mi daha iyi olur, yoksa elektrikli bisiklet mi?

50 CC Motosiklet Daha Avantajlı

Bildiğiniz üzere son yıllarda ortaya çıkan kanunlarla beraber, 50 CC motor bloğuna sahip motosikletler B sınıfı ehliyetle beraber kullanılıyordu. Aynı durum elektrikli bisikletlerde de geçerli olurken, 50 CC motosikletin daha avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Peki motorun avantajları neler?

Elektrikli bisikleti full doldurduğunuzda bile şarjı sizi çok fazla götürmeyecek, anca şehir içi ulaşım için avantajlı olacaktır. Fakat motor bloğu bulunan bir motosiklet, hem şehir içi hem de şehir dışı için fazlasıyla avantajlı olacak ve şarj problemi olmadan normal benzinli bir şekilde yolculuğunuzu yapabileceksiniz. Aynı zamanda yağmura yakalandığınızda elektrikli bisikletlerin akülerine giden su elektrik arızaları yaratırken, normal bir motosiklette böyle durumlar yaşamıyorsunuz.

Fiyat Açısından Avantajlar

50 CC motosikletin ve elektrikli bisikletlerin fiyatlarına baktığımız zaman, tercih sebebi olmalarıyla beraber fiyatlar da bir hayli artmış durumda. Örneğin elektrikli bisiklet 5 bin TL’ye satılırken, motosikletler bile 4 bin küsür TL’ye alıcısını bekliyor. Yani daha avantajlı olan bir tercih yapıp motosikleti aldığınızda hem B sınıfı ehliyetle benzinli bir motor kullanacaksınız, hem de priz ve şarj arama problemi çekmeyeceksiniz.

Eğer şehir içi ve şehir dışı sorunsuz yolculuklar yaşamak istiyorsanız, tercihinizi motosikletten yana kullanın. Elektrikli bisikletle beraber yolda kalmak yerine, motosikletinize benzin koyarak yolunuza devam edebilirsiniz. Şu an B sınıfı ehliyetle kullanılan 50 CC motosikletler, hala birçok insan tarafından da tercih ediliyor.

Hangi 50 CC Motosikleti Almalısınız?

50 CC motosikletlerin gündeme gelmesiyle beraber ortaya çok fazla yeni model çıktı. Eğer siz de 50 CC alanında güçlü ve uzun kullanım ömrüne sahip bir ürün istiyorsanız, önerimiz Yuki Gusto olacaktır. 50 CC olmasına rağmen yüksek bir performans sağlayan ve şimdiye kadar kullanıcıları üzmeyen motosiklet, sizi uzunca bir süre idare edecektir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 3 ay önce

    “Yuki Gusto 50cc” fotoğrafımı kullanmışsınız, teşekkür ederim!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir