1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. 3D Baskılı Elektrikli Bisiklet Ortaya Çıktı

3D Baskılı Elektrikli Bisiklet Ortaya Çıktı

superstrata

Son dönemlerde 3 boyutlu yazıcılar kullanılarak, ortaya çok çeşitli ürünler çıkarılabiliyor. Elektrikli bisiklet teknolojisinin gelişmesiyle ve yeni ürünlerin ortaya çıkmasıyla beraber bu defa 3D baskılı elektrikli bisiklet modeli de ortaya çıktı. Kısa zamanda gövde bakımından tamamen internet ortamında tasarlanan model, tarihte bir ilk oldu diyebiliriz. Peki bakalım yeni elektrikli bisikletin özellikleri nasıl?

3D Baskılı Elektrikli Bisiklet Hafif Olacak

252 Wh pil gücüyle tasarlanan ve kısa zamanda baskıyla ortaya çıkan model Superstrata Ion ismiyle anılacak. Ful dolu şarj ile 95 kilometre menzil gidebilen modelin net ağırlığı da 10 kilogramı geçmeyecek. Ayrıca karbon fiber bir gövdeye sahip olan model çarpmalara ve ezilmelere karşı da bir hayli dayanıklı diyebiliriz.

Her bir modelin üretiminin 10 saat sürdüğü belirtilirken, firmanın yaptığı açıklamaya göre daha farklı varyantlar da ortaya çıkarılabiliyor. Ayrıca 3D ortamda tasarlanan modelin maliyeti de biraz yüksek seviyelerde diyebiliriz. Aynı zamanda katlanabilir özellik taşıması beklenen modelin fiyatı da ortaya çıktı.

Superstrata Ion Elektrikli Bisiklet Fiyatı

Son derece hafif olan ve ilerleyen zamanlarda katlanabilir özelliğini de beraberinde getirecek olan elektrikli bisiklet modeli şuan 3.999 dolar fiyat etiketine sahip. Ancak ilerleyen günlerde yeni ürünler çıkacağı için çeşitlilik artacak ve tıpkı otomobillerde olduğu gibi ürünün paket isimleri de bulunacak.

Kullanıcılar, hangi özelliklere ve hangi pakete sahip olmak isterse ona göre de bir bütçeyi gözden çıkaracak. Ancak şuan tek bir modelle karşımıza gelen elektrikli bisikletin, yeni varyantlarının ne zaman ortaya çıkacağını da maalesef bilmiyoruz. Ancak şehir içi kullanım için çok uygun olan model, görünüm bakımından da normal bir dağ bisikletini andırıyor.

Yeni elektrikli bisiklet hakkında sizlerden de yorumlar bekliyoruz. Bu model Türkiye’ye gelseydi, satın alır mıydınız?

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap